Липень і серпень можемо сміливо назвати часом ягідного раю. Вишня, малина, ожина, смородина, обліпиха -- яка ж це корисна смакота!
Господині заготовляють її на зиму. Хтось заморожує, хтось робить варення, джеми. Однак тоді втрачається більша частина вітамінів, пише газета Експрес.
Під час варіння ягід ви втратите до 70% корисних речовин, під час заморожування - понад 50%, - пояснює Андрій Решетов, дієтолог-нутріціоніст Українського лікувально-профілактичного центру.
Читати ще: Найдешевші літні фрукти: рейтинг 2017 року
- До того ж при тривалому зберіганні у морозильній камері ягоди набирають зайвої вологи. А при сушінні вони практично не втрачають своїх корисних властивостей. Адже ми просто забираємо з ягід вологу. А напої і страви, приготовані із сухих ягід, матимуть не гірший смак і аромат, ніж із свіжих. Треба вибирати лише зрілі та неушкоджені плоди. Прим'яті, перезрілі або підгнилі не підходять. М'які ягоди (малина, чорниці, ожина) слід промити холодною водою, після чого викласти на серветку, щоб увібрала воду. Агрус, сливу, вишні, шипшину ошпарюємо окропом, після чого одразу занурюємо в холодну воду, витягаємо, ретельно витираємо.
Якщо не маєте спеціальної сушарки, ягоди можна сушити на сонці або в дерев'яній сушарні. У міській квартирі допоможе духовка. На спеціальні сітки викладаєте ягоди, залишаючи невеликий простір між ними, щоб не злипалися і вода могла випаруватися. У газовій духовці спочатку сушіть ягоди при температурі 50 - 55 градусів, а потім її треба підвищити до 65 - 70 градусів. Якщо ви сушите ягоди на сонці, уникайте прямих променів. Плоди слід розкласти на картоні або дерев'яному піддоні, ситах і декілька разів на день перевертати. А згодом їх варто досушити в духовці.
Хоч би який спосіб ви використовували, не припускайтеся поширеної помилки початківця: відразу після сушіння ягоди не можна розфасовувати по контейнерах і мішечках. Залишіть їх у темному й сухому місці, поклавши на пергаментний папір або рушник на кілька годин, а краще -- на добу. Якщо цього не зробити, на ягодах може з'явитися пліснява. І звичайно ж, зберігати у вологому місці сушеню не можна.
Вам буде цікаво: Смачний і корисний: ТОП-5 незвичайних властивостей кавуна
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами