Рак - на третьому місці в Україні, серед хвороб, які забирають життя людей. Загальний показник захворюваності у державі - близько 350 випадків на 100 тисяч населення. У Чернівецькій області цей показник становить 212 осіб на 100 тисяч населення. Про це під час прессконференції розповів директор Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний, пише ІА АСС.
У 2020 році у Чернівецькій області було зафіксовано 1722 випадки онкозахворювання.
«Чоловіки хворіли більше: 824 чоловіки та 809 жінок. Райони з найвищими показниками захворюваності – у Чернівцях це колишній Шевченківський та Садгірський райони. По області – це колишні Хотинський, Сокирянський, Кельменецький та Заставнівський райони. Ми з року в рік спостерігаємо, що райони, які йдуть по лінії Дністра, вони, на жаль, мають досить високу захворюваність на онкохвороби», - зазначив Олег Чорний.
Він додав, що чоловіки найчастіше хворіють на рак легень, рак простати та рак шкіри. Жінки - на рак молочної залози, рак шкіри та рак тіла матки. Серед чоловіків найчастіше хворіють люди віком 65-74 роки, серед жінок – 55-64 роки.
Отримуйте новини в Telegram
«За нашими підрахунками, влітку 2021 року ми будемо отримувати запущені випадки онкології. Пов’язано це з пандемією коронавірусу, через що люди не зверталися до лікарів. Тож на кінець цієї весни та на початок літа ми будемо мати досить високі показники занедбаних випадків захворювання», - каже Олег Чорний.
Як розповів керівник Чернівецького обласного онкологічного центру Ігор Малишевський, медзаклад законтрактував з НСЗУ більше 10 пакетів медичних послуг, завдяки цьому значно покращилося фінансування онкоцентру, крім того вдалося відремонтувати 5 відділень.
Також він розповів, що наразі тривають переговори про створення на базі онкоцентру Центру дитячої онкології, де б діти з Буковини могли отримувати повноцінну допомогу.
«Щодо ліків, то нам надходять заявки за 2019 рік. Потреби, які були сформовані у минулі роки, тільки зараз починають надходити. У 2020 році препаратами хіміотерапії нашу установу було забезпечено більше, ніж на 90%. Є інша проблема, ті заявки застарілі, ліки приходять у великій кількості з не дуже придатними термінами використання і ми, керівники онкологічних центрів України, спілкуємося між собою, передаємо ліки одне одному та міняємося препаратами. Тому що один препарат прийшов у великій кількості, інший – у малій кількості. Тут є такі логістичні проблеми, які Міністерство охорони здоров’я взяло на себе, але до кінця не вирішило», - додав Малишевський.
Щодо паліативних хворих, то відкриття хоспісу для охорони здоров’я Буковини є пріоритетним напрямком, заявив Олег Чорний. Він сказав, що до кінця року у Чернівецькій області відкриють хоспіс.
«На сьогоднішній день ми у цьому напрямку працюємо. Вже є розмови, спільне бачення з головою однієї ОТГ. Ми з ним домовилися, що він готовий розмістити у своїй ОТГ хоспіс. Ми вже виїжджали на місце, є будівля, у якій на 70-75% зроблений ремонт. Я думаю, що до кінця року на Буковині з’явиться перших хоспіс, який буде надавати допомогу паліативним хворим», - розповів Олег Чорний.
Читайте також: Намальований біль: у Чернівцях представили першу в Україні виставку картин онкохворих людей (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами