Відповідно до результатів, учнів ділять на групи з фізкультури.
Проба Руф`є визначає готовність серцево-судинної системи дитини до фізичних навантажень.
- Результат дійсний протягом року, тому частина учнів можуть проходити тест у травні, частина - у червні, а хтось - у вересні, - каже Марія Поліщук, заступник директора департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Ми не «підганяємо» 100% результат під 1 вересня, щоби не створювати ажіотажу і черг у поліклініках.
Читайте ще: Через неякісний портфель - плоскостопість та сколіоз
Групи з фізкультури передбачають різні програми і навантаження на уроках фізкультури. Зокрема, якщо для дітей основної і підготовчої групи заняття відбуваються із невеликою різницею, то для спецгрупи передбачені тренування за спеціальною програмою у позаурочний час.
- За результатами проби Руф`є минулих років ми помітили, що сільські діти умовно «здоровіші», ніж міські. У першу чергу пов`язую це з доступністю медицини у місті. Зокрема, чернівецькі діти краще обстежені. Водночас, вони більше часу проводять за планшетами і телевізорами, що не додає їм здоров`я, - констатує Марія Іванівна. - Сільські ж діти витриваліші фізично, більше бувають на свіжому повітрі, мають чимало обов`язків по господарству. Тож на електронні ігри у них залишається менше часу. Проте, і до лікарів вони звертаються вже у крайніх випадках. Тому проба Руф`є не лише допомагає вчителю визначити рівень фізичного навантаженні на учня, а й звертає увагу батьків на стан здоров`я їхньої дитини.
Вам буде цікаво: Мало фізкультури, антибіотики та хот-доги, — як ми нищимо свій імунітет
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами