Медики Чернівецької області щорічно долучаються до проведення цього Всеукраїнського тижня, разом з усією Україною та 170-ма країнами світу. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування малюків і відновлення втраченої національної традиції – годування дітей грудьми.
Цього року тема Всесвітнього тижня включає питання:
Захист інтересів батьків на робочому місці;
Гендерна рівність та підтримка батьків;
Підтримка сімей, які мають маленьких дітей, з метою створення умов для повноцінного їх розвитку.
Найважливішим для цього є природне вигодовування новонародженої дитини, кажуть фахівці навчально-методичного центру
з підтримки природного вигодовування КМУ «ОДКЛ» м. Чернівці.
До теми: Перегляд мультиків під час їжі: які проблеми можуть з'явитися у дітей.
За словами педіатрів, грудне молоко було і залишається ідеальною їжею для дитини від народження до 2-річного віку. Воно індивідуальне, натуральне, стерильне, завжди тепле, легко засвоюється малюком, захищає його від інфекції, алергії, порушення обміну речовин. Грудне молоко дозволяє новонародженій дитині краще і швидше подолати пологовий стрес, адаптуватись до нових умов навколишнього середовища, краще переносити планову вакцинацію, зміцнювати імунітет, швидше розвиватися. Грудне вигодовування позитивно впливає на здоров’я матері-годувальниці: сприяє профілактиці мастопатії, пухлин, омолоджує організм жінки, продовжує психо-емоційний та фізичний зв’язок зі своєю дитиною.
Розпочати грудне вигодовування можливо вже через 30 хвилин після пологів і далі прикладати дитину до грудей, на її вимогу, включно до 6-місячного віку. Після введення догодовувань та після 1 року життя дитини природне вигодовування дитини сприяє її гармонійному розвитку, профілактиці хронічних хвороб в зрілому віці, сприяє розвитку центральної нервової системи, тощо.
Результатом успішного впровадження програми підтримки грудного вигодовування в області є сертифікація закладів охорони здоров’я на статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Такий статус мають: КМУ «ОДКЛ», МДКЛ, Сторожинецька ЦРЛ, Кіцманська ЦРЛ, міські пологові будинки м. Чернівців, міська дитяча поліклініка. Що цей статус означає – в цих закладах створені оптимальні умови для матерів та їх дітей, для початку, продовження і відновлення ускладненого природного вигодовування дітей.
Фахівці радять, якщо у вас виникли питання та труднощі природного годування, звертайтеся негайно до педіатрів, сімейних лікарів, закладів охорони здоров’я зі статусом «Лікарня, доброзичлива до дитини» , де ви зможете отримати кваліфіковані поради і продовжити раціональне вигодовування своєї дитини.
Читати ще: Впливовий АССпект: Попередити карієс у дитини можна ще під час вагітності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами