У програмі "Суть Речей" Неля Малько, виконавчий директор агенції «Розвиток громад Буковини» розповіла, що об'єднані громади успішно працюють з різноманітними проектами і вже отримуватимуть кошти
Неля Мелько: Ми провели 2 семінари. Один на базі Глибоцької об’єднаної громади, інший на базі Великого Кучурова. Наступна зустріч запланована 17 травня на базі Путильської об’єднаної громади. Ми спілкуємося по проектному менеджменту, по стратегічному плануванню, бо об’єднавшись, громади мають розуміти, куди вони рухаються. А яким чином, вони будуть вирішувати ці проблеми, які є перед ними. В яких напрямках вони будуть використовувати ресурси, які вони мають. Зустрічі є цікавими і корисними. Слава Богу, громади живі, кудись рухаються, мають конкретні результати. Приємно сказати, що от Великий Кучурів написали і виграли проект за підтримки GIZ. Вони отримають кошти на створення центру надання адміністративних послуг, на проведення ремонтних робіт, на облаштування.
Людмила Григорчук: Скільки цих коштів?
Неля Мелько: На ремонтні роботи їм дають в межах 500 тисяч гривень, решту вони повинні добавити свої. Що стосується матеріально-технічного забезпечення, то товариство міжнародного співробітництва GIZ бере на себе повністю фінансування. Аналогічна ситуація є з Мамалигою. Вони виграли такий пілотний проект, де з кожної області обираються по одній школі, як опорні школи, яким за рахунок грантових коштів будуть здійснені ремонтні роботи, обладнані навчальні кабінети і забезпечена інформаційно-комп’ютерними технологіями. Враховуючи, що Мамалига об’єднує кілька сіл з невеликою кількість населення, фактично дітей будуть з кількох сіл підвозити. Вони мають можливість їх приймати. Вони матимуть матеріально-технічну можливість давати якісну освіту. Такий дисонанс існує, особливо, що стосується освіти. Хотілося б, щоб діти ходили в свою школу, в своєму селі. Але якщо кілька дітей в школі і коли один вчитель вчить і фізкультуру, і фізику, і англійську мову, то про якість освіти ми говорити не можемо. І зрозуміло, що ці діти на ринку стають неконкурентноспроможними з іншими своїми однолітками. Десь до цього воно рухається.
Людмила Григорчук: Скільки Мамалига отримає? Чи ще невідомо?
Неля Мелько: Ще невідомо. Це просто відібрана школа. Вже буде по факту проводитися обстеження, готуватися проектно-кошторисна документація і те, що буде потрібно, буде виділятися.
Людмила Григорчук: Є імовірність, що це буде цього року, цього літа? Не відтягається на потім?
Неля Мелько: Всі ці роботи мають бути зроблені до 1 вересня, і вже 1 вересня школа має приймати дітей у своєму новому вигляді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами