У Чернівцях діють лише три кіноцентри. Для нашого міста це – надзвичайно мало, констатують фахівці. Чи потрібне кіно чернівчанам і скільки кінозалів має бути у Чернівцях, «Впливовому АССпекту» розповів Володимир Килинич, директор ГО «Буковинська кінокомісія».
- У нашому місті зараз діють три великих кінозали: комунальний - кінотеатр «Чернівці», та два приватних – кінопалац на вул. О.Кобилянської та «Ефект», - каже Володимир Килинич. – Звісно, для нашого міста це надзвичайно мало. Але така проблема є не лише чернівецькою, а всеукраїнською: у країні всього лише 500 кінотеатрів!
Колись у Чернівцях було кілька приватних кінотеатрів, а ще – кінотеатр під відкритим небом у Садгорі. І всі вони користувалися попитом. Проте наразі про них не чути. Водночас, зараз українське кіно переживає ренесанс. Пропустити такий момент – просто злочин.
Читайте ще: Кіноцентр Миколайчука цьогоріч не добудують
- А чи користуються кінотеатри попитом серед чернівчан?
- Усі думали, що кіно загине, а воно – живе, і буде жити ще дуже довго. Чернівчани активно відвідують кінотеатри.
- На вашу думку, скільки кінотеатрів потрібно нашому місту?
- Не можу назвати певну кількість. Але точно можу сказати, що у Чернівцях треба розвивати мережу приватних камерних родинних кінозалів. Як на мене, саме за ними – майбутнє нашого кінопрокату.
Окрім того, місту потрібен потужний кіномистецький центр. Сподіваюся, таким після реконструкції стане колишній кінотеатр ім. І.Миколайчука. Це справа честі нашого міста. Тут зможуть організовувати не лише кінопокази, а й різні культурні події, розташувати кіногуртки тощо.
Вам буде цікаво: Фестиваль європейського кіно триває
- У якому з трьох кінотеатрів Чернівців показують найбільше українських фільмів?
- Наразі українське кіно переживає свій зоряний час. І найбільше українського контенту прослідковується у комунальному кінотеатрі «Чернівці». Також активно демонструє українські прем`єри і кінотеатр «Ефект».
Українське кіно останнім часом показують також у пристосованих приміщеннях – у літературному целанівському центрі, буковинському медіа-центрі Belle Vue та арт-інформацйному центрі «Czernowitz». Це теж перспективно. Проте нам усе ж необхідно мати спеціалізовані кіноцентри.
Юлія Сафтенко, начальник управління культури Чернівецької міської ради:
«Наразі кінотеатр «Чернівці» - це єдиний у місті комунальний кіноцентр. Робимо все, аби він був доступний для всіх чернівчан. Зокрема, щосереди проводимо тут благодійні сеанси для пенсіонерів та малозабезпечених людей. Зокрема, з 1 січня по 31 жовтня 2017 року пройшло 35 таких кінопоказів, які відвідали 750 чернівчан. Благодійні кінопокази організовуємо також для сімей учасників АТО.
До того ж, у кіноцентрі проводяться фестивальні програми: вечори французького, німецького та фантастичного кіно, кінопокази до Дня народження Івана Миколайчука тощо.
Звичайно, намагаємося демонструвати глядачам фільми українського виробництва. Якщо порахувати у відсотках, то, мабуть, 13-15% у рік – це українські фільми».
Ми писали: У залі колишнього готелю BelleVue відкрили Буковинський медіа-центр
Галина Скуратова, племінниця Івана Миколайчука:
«Коли збираємося родиною, часто згадуємо про кінотеатр імені Миколайчука у Чернівцях. Міркуємо, яким би хотіли його бачити. Звісно, обладнання мусить бути сучасним. Однозначно не хочемо, щоби там показували американські бойовики і примітивні комедії. Транслювати фільми лише Івана Миколайчука, гадаю, теж було би неправильно. Якщо б це був кінотеатр тільки культового кіно, не впевнена, що він зібрав би свою аудиторію.
Гарно було би, якби це був культурний центра, у якому молоді таланти - актори, режисери, сценаристи - демонстрували свої проекти».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами