Трагедія, що сталася у дитячому таборі на Одещині, не залишила байдужим жодного українця. На Буковині, як і в більшості інших регіонів, теж є чимало дитячих оздоровчих таборів, куди з легким серцем на відпочинок батьки відправляють дітей. Чи безпечні буковинські табори? На це питання «Впливовому АССпекту» відповів Андрій Андроняк, заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС України в Чернівецькій області.
- У Чернівецькій області функціонує 13 дитячих оздоровчих таборів. Усі вони працюють переважно влітку, - розповідає Андрій Андроняк. – Проте, відповідно до чинного законодавства, планові заходи щодо дотримання суб`єктами господарювання протипожежних вимог, у 2017 році в Україні заборонені. Але зважаючи на те, що безпека дітей – надзвичайно важлива, тим більше – у таборі, коли поруч немає батьків, наша служба ініціювала створення спеціальної комісії, до складу якої увійшли представники Департаментів освіти і науки, культури, туризму Чернівецької ОДА та ДСНС України у Чернівецькій області. У такому складі перед початком оздоровчого сезону ми провели спільну перевірку всіх дитячих таборів області.
Читайте ще: Блискавка знищила цілий будинок на Буковині
- Які порушення були виявлені?
- Насправді під час перевірки було виявлено дуже багато недоліків та недопрацювань. Звісно, власники та керівники закладів відпочинку намагаються утримувати свої об`єкти господарювання у більш-менш нормальному протипожежному стані, але, на жаль, ті роботи, які потребують значних матеріальних затрат, з року в рік не виконуються. А саме від них часто залежить безпека і життя наших дітей. Наприклад, не виконується в достатній мірі обробка дерев`яних конструкцій засобами вогнезахисту, обладнання автоматичної протипожежної сигналізації приміщень, не облаштовують на території оздоровчих закладів водоймища для пожежогасіння. Водночас, немає проблем із забезпеченням вогнегасниками, проведенням замірів опору ізоляції електромереж, інструктажем щодо заходів пожежної безпеки. Бо це – елементарні речі, які не потребують значних матеріальних вкладень. Ми ще до початку оздоровчого сезону запропонували керівникам закладів довиконати всі протипожежні заходи, щоби убезпечити дітей від можливих трагічних наслідків.
- Керівники тих закладів, в яких виявили порушення, понесли певну відповідальність чи сплатили штраф?
- Відповідно до мораторію, накладеного на планові перевірки нашою службою, ми не маємо права ані штрафувати, ані використовувати адміністративного впливу. Тому, виявляючи порушення, лише даємо рекомендації щодо їх усунення. Проте навіть прийти з повторною перевіркою не маємо права.
Вам буде цікаво: Подробиці пожежі у ресторані "Прага" у Мамаївцях
- Тобто від трагедії, яка сталася на Одещині, фактично не застрахований жоден літній дитячий табір?.. Залишається сподіватися лише на добросовісність власників?..
- На жаль, цього року наші рекомендації носять виключно добровільний характер. Відповідальний власник і без перевірок не допустить порушень, а у безвідповідального відпочинок є небезпечним.
Мораторій на перевірку техніки пожежної безпеки діє до 31 грудня 2017 року. Сподіваємося, у 2018 році ці обмеження будуть зняті і ми зможемо проводити свою безпосередню роботу з профілактики надзвичайних ситуацій. Аби така трагедія, як на Одещині, більше ніколи не повторилася.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами