Батьки часто скаржаться на те, що сучасні діти в більшості своїй байдужі до книг. Вважають, це пов`язано з поширенням комп`ютерних ігор та соціальних мереж. Водночас, в українських книгарнях з`являється чимало яскравих, цікавих дитячих книжок на будь-який смак.
«Впливовий АССпект» дізнався у тих, хто найкраще знає смаки юного покоління, про те, що ж цікаво читати сучасним дітям.
Наталя Камська, бібліотекар Чернівецької школи №28:
- Не можу констатувати, що діти читають менше. Швидше – вони рідше приходять за книжкою до бібліотеки. Адже потрібне видання нині можна знайти в Інтернеті, скачати на планшет чи в телефон – і читати тоді, коли зручно.
Якщо усе ж говорити про тих дітей, які беруть книжки у бібліотеці, то найактивнішими читачами можна назвати учнів початкових класів. Певне, у цьому визначну роль грають вчителі молодшої школи: вони заохочують дітей до читання, пропонують вести читацькі щоденники тощо.
А от найрідше відвідують бібліотеку підлітки – учні 7-9 класів. Їм, здається, книги нецікаві. Коли хочеться дізнатися щось нове, звертаються по допомогу до Googl.
Вам буде цікаво: Які книжки українці купували найбільше у 2017 році. Рейтинг видавців
Виключно програмні твори читають учні 5-6 класів. А от старшокласники, готуючись до ЗНО, перечитують всю програму від 5 до 11 класів. Але за художньою літературою поза програмою не звертаються.
Хочу також зазначити, що сучасні діти цікавляться більше сучасною літературою. Але, на жаль, у шкільних бібліотеках її практично немає. Наприклад, дуже цікава книга Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика». Діти часто запитують про неї, однак у бібліотеці її нема. Тож зацікавити читати можуть батьки, купуючи нові сучасні книги, поповнюючи домашню бібліотеку.
Христя Венгринюк, головний редактор дитячого видавництва «Чорні вівці»:
- Якщо дивитися на кількість книг, які Україна представляє на ринку, то можна з певністю сказати, що найбільше у нас читають діти. І це, без перебільшення, правда. Навіть покоління гаджетів читає. І, звісно, це не може не тішити.
Діти читають різне. Головне для них, аби це було цікаво, кольорово і весело. Є діти, які цікавляться більш науковими питаннями і бажають читати відповідну літературу. Наприклад, про космос, історію, морський світ.
Читайте ще: Легенди про Чернівці для дітей презентувала Христя Венгринюк
Дітки до 5-6 років ще не класифікують свої захоплення. Найважливішим критерієм для них є те, щоби книга була гарна. Діти люблять читати красиві книги. Вони всі естети. Тому сірою і бюджетною книгою не зацікавити жодну сучасну дитину.
Максим Дупешко, чернівецький письменник:
- За моїм спостереженням, для дітей зараз дуже актуальні книги нон-фікшн. Це книги про відомих особистостей, про винаходи, науково-популярні книги про фізику, хімію тощо. Звичайно, не втрачає популярності і художня література. Я, зокрема, можу порадити роман австрійки Крістіне Нестлінгер «Маргаритко, моя квітко», який цікавий як для підлітків, так і для дорослих, які хочуть зрозуміти їх. Він уже має кілька перевидань в Україні.
Цікаву книгу для хлопів підліткового віку написав Андрій Тужиков «Ще одна цегла в стіні». Якщо роман Нестлінгер написаний очима дівчинки, то Тужикова - очима юнака.
Раніше ми писали: Історія Чернівців ХХ століття у одній книзі. Інтерв'ю Максима Дупешка
Для найменших зараз вибір книг також розкішний. При чому сучасна література для малят - інтерактивна, з рухомими вставками. Єдине, що залишається побажати, аби батьки приходили за книгами для дітей і мали фінансову спроможність їх купувати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами