Якщо імена «зіркових» людей, які своїми справами розвивали мистецтво, культуру, популяризували Чернівці та Буковину на весь світ, з’являються на Алеї зірок, отже, це потрібно. І не комусь одному чи двом, а всім. Всім, хто називає себе чернівчанином. Бо це є спомин про тих людей, які вкладали себе повністю в розвиток культури міста над Прутом.
З’явилася Алея зірок на Театральній площі у 2000 році. І це була найперша така Алея в Україні. Тоді вирішили вшанувати геніїв театру й музики, завдяки яким Чернівці прославилися на весь світ.
«Згідно з «Положенням про Алею зірок на Театральній площі» колективи установ культури і мистецтва, освіти, творчих спілок, культурологічних громадських організацій, навчальних закладів та інших організацій надають пропозицію на відзначення достойного претендента на «зірку». Передусім це мають бути чернівчани, які своєю діяльністю чи за час своєї діяльності всіляко позитивно популяризували Чернівці. І внесли вагомий вклад у розвиток та збереження культурно-мистецької спадщини, підвищення іміджу і прославлення Чернівців по всій Україні та по всьому світу», - розповів журналісту ІА АСС заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар.
Подання на претендента подаються один раз на два роки. Згодом відповідна комісія визначає чи гідний претендент іменної «зірки». При позитивному вирішенні відкривають почесний знак до Дня міста.
За 18 років на Алеї «запалили» 44 зіркових чернівчан. Загалом на площі можуть розмістити до 60 «зірок». Однак, як зазначив Олександр Паскар, наразі про поповнення мистецького «сузірʼя» не йдеться.
«Зараз саме йде мова про реконструкцію Театральної площі. Тому наразі питання появи нових «зірок» на Алеї не стоїть. Однак є надія, що після капітальної реконструкції площі знову відновиться традиція вшанування видатних чернівчан», - сказав чиновник.
Однак на реконструйованій площі все ж таки нові «зірки» можуть зʼявитися.
«Зараз «зірки» розташовані внизу площі. Є думка, щоб їх розміщувати на ще одному рівні, верхньому», - додав Олександр Паскар.
Читайте також: Алея зірок: Назарій Яремчук, буковинський соловій (ФОТО).
Сьогодні почесного місця на Алеї зірок удостоєні видатні музиканти, композитори, поети, актори, режисери. І за 18 років лише одна «зірка» згасла – «зірка» Ані Лорак. Співачка поплатилася своїм місцем через постійні концерти в Росії та повну апатичність у воєнній ситуації, яка триває на Донбасі. Виступаючи в країні-агресорі, Ані Лорак таким чином демонструє свою антиукраїнську позицію, вважають громадські активісти.
Окрім Ані Лорак своєї «зірки» ледь не позбувся ще один співак, баритон Санкт-Петербурзької опери Василь Герело. Він також мешкає й виступає в Росії та навіть має російське громадянство. Проте питання його «зірковості» у Чернівцях зависло в повітрі.
«Наразі іменними «зірками» вшановують видатних діячів мистецтва й культури. Але є ідея, щоб до цього переліку додати відомих бізнесменів, меценатів», - розповів Олександр Паскар.
Алея зірок заснована з метою пошанування імен людей, які своєю працею творили Чернівці як місто культури, мистецтва. Якщо нам, чернівчанам, потрібна культура й мистецтво, то нам потрібні й ті, хто їх творить, а вони, ті, хто творять культуру й мистецтво, потребують пошанування й памʼяті. Вони потребують, щоб ми запалювали їхні «зірки».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами