Про Алею Зірок у Чернівцях знають і мешканці міста, і його гості. 18 років тому на Театральній площі «запалали» перші імена видатних людей, які творили музичну, літературну, театральну культуру Чернівців, Буковини, України, світу.
Пропонуємо освіжити в памʼяті, або ж познайомитися з тими особистостями, які назавжди увійшли в плеяду творців нашого культурного світу.
Юрій Блещук
Музика-віртуоз. Той, хто чув колись гру «Глинницьких музикантів», той чув і гру Юрія Блещука.
Скрипаль, цимбаліст, трубач, він своєю простою і народною грою зачаровував місцевих слухачів, колись радянський бомонд, музичних поціновувачів в Європі та спраглих до етніки заокеанських слухачів.
Юрій Блещук народився у селі Шипинці, що на Кіцманщині, в 1930 році. В ранньому віці осиротів, під час Другої світової війни був «сином полка». Саме під час важких воєнних днів командир подарував молодому Юрію скрипочку. Вона була з юнаком до кінця війни.
З 1955 року запрошений до Буковинського ансамблю пісні і танцю при філармонії. Пізніше йому довірили очолити оркестрову групу в ансамблі. Разом з колективом Юрій Блещук обʼїхав чи не весь Радянський союз та чимало країн Західного світу.
Читайте ще: Історична розвідка: Алея зірок - Микола Бакай та Валентина Безпольотова
Після 20 років роботи в ансамблі полишив його і став до праці в обласному науково-методичному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи. Тут Блещук ділився своїм досвідом з різними оркестрами Чернівецької області, надавав методичні рекомендації тощо. Під егідою Юрія Блещука народні колективи отримували визнання та здійснювали гастролі в різних країнах світу.
У 1981 році почав керувати Глинницьким оркестром народних інструментів.
Грає Юрій Блещук віртуозно на скрипці, на трубі, цимбалах, контрабасі. В музичному арсеналі артиста містяться мелодії румунські, молдавські, угорські, польські, єврейські, циганські, буковинські, гуцульські, а також твори композиторів-класиків.
Іво Бобул
Співак, який творив і творить обличчя української естради. Співак, ім'я якого стало самобутнім і брендовим.
"А липи цвітуть, духмяні-духмяні" - ці слова і сьогодні можна почути на вулицях, у ресторанах, на весіллях та просто застіллях.
"Берег любові", "Місячне колесо", "На Україну повернусь", "Старе джерело", "Осінній сад". Хіти, які без унікального голосу Іво Бобула уявити важко.
Народився Іво Бобул 17 червня 1953 року в Порубному. На професійну сцену вийшов у 1979 році із сімферопольським ВІА «Море». За рік перебрався до філармонії в Чернівцях, де почав працювати спершу у ВІА «Черемош», а згодом в ансамблі «Жива вода».
Саме у «Живій воді» записав свою першу платівку з піснями Левка Дутківського. Деякі стали справжніми хітами, зокрема, пісня «Якщо любиш, кохай».
З 1988 року почав працювати у Тернопільській філармонії, де був солістом і керівником ВІА «Віватон».
Знаковим для Бобула та його прихильників став 1991 рік. Тоді зʼявився дует Іво та Лілії Сандулеси. Тоді весь світ почув незабутні «Берег любові» та «Липи цвітуть».
У 1995 році Іво Бобул отримав звання Заслуженого артиста України, а за три троки, в 1998 році, - Народного.
Окрім співочої діяльності артист веде педагогічну працю, навчає молодих співаків музичному мистецтву.
Вам буде цікаво: Театральна площа для пішоходів. Чернівчани пропонують обмежити рух на цій площі
А ще Іво Бобул їздить із концертами в зону АТО. На думку співака, народ вже давно має зрозуміти, що він має свою культуру із своїми піснями, книгами, фільмами, телебаченням тощо. Наша культура самобутня й неповторна і ми повинні її цінувати та боронити.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами