Про Алею Зірок у Чернівцях знають і мешканці міста, і його гості. 18 років тому на Театральній площі «запалали» перші імена видатних людей, які творили музичну, літературну, театральну культуру Чернівців, Буковини, України, світу. Пропонуємо освіжити в памʼяті, або ж познайомитися з тими особистостями, які назавжди увійшли в плеяду творців нашого культурного світу.
Борис Борін
Режисер, артист театру. Людина, яка творила післявоєнне обличчя чернівецького театру.
Народився Борис Шварцман (пізніше він змінив прізвище на Борін) 19 жовтня 1899 року в Одесі. Театральну освіту отримав у 1923 році. Відтоді почав працювати в різних театрах, зокрема, в районному драмтеатрі (1923 р.), «Массо-драмі» (1924 р.), російському драмтеатрі ім. А.Іванова (1925 - 1928 рр.), театрі Революції (1928 - 1931 рр., 1935 - 1944 рр.), у Харківському українському драмтеатрі Революції (1931 - 1935 рр.).
Читайте ще: Історична розвідка: Алея Зірок - Юрій Блещук та Іво Бобул.
Під час війни очолював фронтову концертну бригаду. Вона виступала перед бійцями 3-го Українського фронту.
До Чернівців Борис Борін переїхав у 1944 році. До 1948 року працював у Чернівецькому муздрамтеатрі режисером, а згодом – головним режисером. У 1960 році отримав звання Народного артиста УРСР. Опікувався Борін сценічним життям чернівчан аж до смерті. Не стало режисера 9 лютого 1965 року.
На сцені ставив вистави як світових, так і українських класиків. Так, театральні любителі побачили "Житейське море"І.Карпенка-Карого, "Дохідне місце" О. Островського,"Підступність і кохання" Ф. Шіллера, "Отелло”" В. Шекспіра, Горе з розуму" О.Грибоєдова, "Вій, вітерець" Я. Райніса (1951 р.),"Анджело – тиран Падуанський" В. Гюго, "Тев’є-молочник" Шолом-Алейхема (1956 р.), "Тайфун" Цао Юя, "Іспанці" М. Лермонтова тощо.
Катерина Бужинська
Співачка, Народна артистка України, переможиця різноманітних пісенних конкурсів.
На Алеї Зірок в Чернівцях «зірка» Бужинської запалала у 2008 році. Насправді ж зіркову славу співачка отримала значно раніше. Ще в 1994 році вона стала фіналісткою колись популярної програми «Ранкова зірка» («Утренняя звезла»). А наступного року перемагає в пісенних конкурсах «Дивограй», «Первоцвіт», «Кольорові сни», «Червона рута». У 1996 році отримує Гран-прі на фестивалі «Веселад», наступні роки – перемоги на фестивалях «Молода Галичина», «Крізь терни до зірок», «Пісенний вернісаж» та «Словʼянський базар».
Читайте також: Історична розвідка: Алея зірок - Микола Бакай та Валентина Безпольотова.
В здобутку Катерини Бужинської 8 музичних альбомів. Деякі пісні отримали народне визнання та стали хітами. Зокрема, «Романсеро», «Лід», «Як у нас на Україні» та інші.
У 2001 році отримала звання Заслуженої артистки Україна, у 2015 році – звання Народної артистки.
Катерина Бужинська народилася 13 серпня 1979 року в російському місті Норільськ, але батьки вже через три роки переїхали на батьківщину матері, до Чернівців. Навчалася майбутня співачка в школі №33, після 9 класу поступила до музичного училища імені Сидора Воробкевича. У 1996 році поступила до Київського інституту музики імені Глієра.
Окрім музичної карʼєри Катерина Бужинська веде активну громадську діяльність. Із початком воєнних дій на Сході України присвятила пісню наших героям «Солдат України», активно гастролює діаспорою та підтримує чимало соціальних проектів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами