18 років тому на Театральній площі «запалали» перші імена видатних людей, які творили музичну, літературну, театральну культуру Чернівців, Буковини, України, світу. Ми продовжуємо розповідати про особистостей, які назавжди увійшли в плеяду творців нашого культурного світу.
Степан Галябарда
Поет-пісняр. Його поезія стала міцним фундаментом української естради.
У співпраці з видатними композиторами, а саме Остапом Гавришем, Олександром Злотником, Степаном Гігою, Павлом Зібровим, Олегом Марцинківським та іншими створив неповторні шлягери, які на роки засіли в серцях меломанів.
Пісні на слова Галябарди знаходяться в репертуарах Василя Зінкевича, Павла Зіброва, Іво Бобула, Олександра Тищенка Алли Кудлай та інших.
Зокрема, відомими й сьогодні залишаються хіти «Яворина», «Шикидим», «На Україну повернусь», «Жінки й вино», «Новий день над Україною» тощо.
Окрім пісенної творчості Степан Галябарда також відомий тим, що є директором першої в Україні незалежної комерційної радіостанції «Радіо Рокс».
Народився Степан Галябарда 2 грудня 1951 року в селі Суходіл Гусятинського району.
Читайте ще: Історична розвідка: Алея Зірок - Василь Василько та Сидір Воробкевич
У 1973 році закінчив філологічний факультет Чернівецького університету. Й одразу подався до Чортківської районної газети.
З 1984 року почав працювати в системі Держтелерадіо. Був відповідальним секретарем дирекції телебачення, головним редактором молодіжних радіопрограм, заступиком директора телевізійного творчого об’єднання «Молодість», головним редактор радіостанції «Молода гвардія», директором радіостанції «Промінь» (від 1994).
У доробку Степана Галябарди пʼять поетичних збірок, написав текстів до понад 200 пісень. А ще написав музичну шоу-виставу «Я – Роксолана».
Василь Герелло
Оперний співак. Артист Маріїнського театру.
Народжений у Васловівцях, що на Заставнівщині, завдяки своєму вокалу зміг вийти на світову сцену й здобути славу як оперний співак.
Ще під час навчання в Ленінградській консерваторії в 1990 році його запросив на роботу диригент Маріїнського театру Валерій Гергієв. Герелло-студент одразу отримав головні партії в операх. Першим заспівав у Маріїнському театрі «Травіату» мовою оригіналу.
Виступав чи не на всіх головних оперних сценах світу разом. Також виступав зі всесвітньовідомими диригентами, зокрема, Ріккардо Муті, Клаудіо Аббадо, Альберто Дзеддою тощо.
Після розпаду Радянського Союзу залишився жити в Росії.
Вам буде цікаво: Історична розвідка: Алея Зірок - Борис Борін та Катерина Бужинська
Концертну діяльність продовжує і нині.
«Зірку» на Алеї зірок в Чернівцях отримав у 2008 році.
Через свою підтримку діючої влади в Росії Василь Герелло неодноразово потрапляв на шпальти українських ЗМІ в негативному світлі. В одному з інтервʼю в 2015 році співак заявив, що не підтримує дії Євромайдану і що в Росії повна свобода слова. За таку позицію в Чернівцях активісти навіть вимагали зняти його іменну «зірку» з-перед театру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами