Такі підсумки роботи Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги за минулий рік.
Найчастіше екстрену медичну допомогу викликали до хворих з приводу раптових захворювань, а також через нещасні випадки та загострення хронічних хвороб.
- Коли бригада виїжджає до хворого із гіпертонічним кризом, нирковою колікою, аритмією, у лікарню їхати люди, як правило, відмовляються. Медики абсолютно безкоштовно знімають гострий стан, а після цього, найчастіше, хворі викликають дільничного лікаря і продовжують лікування амбулаторно, - розповів журналістам Інформаційного агентства АСС Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Найчастіше «швидку» викликали до людей старше 55 років та до дітей. Звісно, траплялися і непрофільні виклики.
Читайте ще: На «швидку» потрібні водії
Вам буде цікаво: "Швидка" запровадила "гарячу лінію" і виклик через смс
- Умовно «неекстрені» виклики у робочий час ми повинні передавати у поліклініки за місцем проживання. Протягом двох годин до такого пацієнта приходить дільничний лікар. Однак хворих це не влаштовує. І цьому є пояснення: у «швидкої» є всі медикаменти, аби терміново надати допомогу. А от лікар з поліклініки послухає, поміряє тиск, подивиться горло - і напише призначення, а за ліками треба бігти до аптеки, - продовжує Володимир Єленєв. - Для самотніх людей та людей похилого віку - це справжня катастрофа. Найчастіше непрофільними викликами переважно є виклики від хворих із серцево-судинними захворюваннями, онкопатологією, хронічними захворюваннями дихальної системи тощо. Бригади змушені обслуговувати усі виклики без виключення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами