Тільки вчора ми задихалися від спеки, а сьогодні вже вдягаємо осінню куртку. Найбільш чутливі до змін погоди відчувають головний біль, запаморочення та нудоту.
"До змін температури та атмосферного тиску найбільш чутливі жінки, – розповідає "Експрес-онлайн" Юлія Чорнокінь, лікар-терапевт, ендокринолог. – Також погано себе почувають при різких перепадах температури люди із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією, вегетосудинною дистонією, з проблемами нирок і хребта. У групі ризику – діти та літні люди, у яких не відрегульовані процеси терморегуляції. Основними симптомами є загальна слабкість, головний біль, активізація хронічних захворювань, зниження імунітету, нудота. Дуже часто у людей відбуваються коливання артеріального тиску: він різко підвищується або понижується".
Читайте ще: Чому зранку болить голова. Основні причини
Лікар каже, що люди із захворюваннями органів дихання найгірше переносять різке зниження температури, сильний вітер і вологість більше 70%. У них починається задишка і кашель.
"У такі дні стежте за тиском, – веде далі Юлія Чорнокінь. – При перших симптомах нездужання потрібно негайно зміряти артеріальний тиск. Якщо він знижений – нормалізуємо його кавою, чаєм чи чорним шоколадом. Знизити тиск допоможе самомасаж голови, шиї, комірцевої зони, живота і передньої частини грудної клітки. Його виконують методом розтирання і поглажування. Потрібно максимально знизити мозкову та фізичну активність. При можливості – спокійно полежати протягом 10-15 хвилин. Людям, які часто відчувають дискомфорт при зміні погодних умов, корисно приймати контрасний душ вранці. Завершувати його бажано холодною водою. Дуже важливо нормалізувати свій робочий день. Спати не менше 8 годин, не перенавантажуватись, пити менше газованих напоїв. І головне – менше нервуватись, адже це одна із основних причин поганого самопочуття".
Вам буде цікаво: 8 ознак, що ваш організм хоче у відпустку
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами