Чернівецькі травматологи віднедавна почали так оперувати ці переломи, що вже наступного дня хворі встають на ноги.
- Ми давно прагнули допомагати людям похилого віку з остеопоротичними переломами проксимального відділу стегнової кістки. За статистикою, якщо 100 чоловік, яким за 70 років, ламають нижні кінцівки в проксимальному відділі стегна, 80 із них можуть померти протягом року, якщо лікуватися консервативно – покласти на всім відомий витяг. Якщо ж провести операцію, то із 100 помирають тільки 20, - розповів Інформаційному агентству АСС Дмитро Яким`юк, завідуючий травматологічним відділенням ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги» м.Чернівці. - Такі оперативні втручання потребують дуже швидкого реагування - проводити хірургічне втручання необхідно у перші години після того, як стався перелом. І протипоказів до цієї операції практично не існує. Пишаємося, що останнім часом нам вдається дотримуватися цього алгоритму.
Читайте ще: 900 буковинців потребують встановлення штучного суглоба
Неабияк допомагає піднімати на ноги таких хворих реанімаційно-анестезіологічна служба, яка відповідає за вчасне та якісне знеболення, проведення анестезії, ведення хворих у післяопераційному періоді. Уже на другий день після операції хворі роблять перші кроки. А раніше вони були прикуті до ліжка - на скелетному витягу - 2-2,5 місяці! Далі ще 6 місяців тривала реабілітація.
- Тепер якісно виконувати операції на проксимальному відділі стегна нам вдається завдяки сучасному фіксатору зі спіральним лезом, - додає Дмитро Яким`юк. - Він вводиться малоінвазивно і створює умови практично абсолютної стабільності між фрагментами кістки. Так перелом поступово зростається, не заважаючи людині рухатися, не викликаючи біль.
Вам буде цікаво: Взуття на підборах – тільки для свят
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами