У великому місті, за високої концентрації людей, завжди є ризик заразитися вірусною або бактеріальною інфекцією. Але з похолоданням у лікарів потік пацієнтів з простудними захворюваннями значно збільшується.
Сімейний лікар медичного центру "Академія вашого здоров'я" Катерина Матровицька дає рекомендації, як уберегти себе від застуди цієї осені.
Читати ще Які сезонні фрукти та овочі вбережуть від грипу: відповідь лікаря
Масове зараження вірусами і бактеріями в осінній сезон відбувається з кількох причин:
- знижується температура повітря, що загрожує переохолодженням. При цьому холодний дощ – часте явище восени і є висока ймовірність промокнути. Це знижує місцевий імунітет, слизові оболонки носа і горла у цьому випадку сильніше піддаються атаці вірусів і бактерій, які легше проникають в організм;
- вологість повітря зростає, при цьому ще досить тепло, і віруси і бактерії в цих умовах активно розмножуються. Крім цього, сонце виходить рідше, а ультрафіолет, як відомо, має антибактерицидні властивості;
- віруси і бактерії передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тому в скупченому просторі (в громадському транспорті, торгово-розважальних центрах, магазинах, офісах), особливо в погано вентильованому приміщенні або ж за централізованої вентиляції, велика ймовірність заразитися і захворіти, маючи ослаблений імунітет.
Для зменшення ризику зараження необхідна профілактика!
Профілактика вірусних та бактеріальних інфекцій досить проста, але в умовах мегаполіса досить складно здійсненна.
Достатній сон. Хороший сон повинен тривати в середньому 8-9 годин, а в холодний період року сну потрібно більше, ніж влітку. Це повинен бути міцний сон, з вечора до ранку без пробудження.
Прийоми їжі протягом дня. Їжі повинно надходити достатньо, раціон повинен бути збалансованим, тобто їсти потрібно частіше (4-5 разів на день). Печиво і кава – звичне харчування офісних працівників, тільки послабить ваш імунітет.
Підвищений вміст вітаміну С в їжі: цитрусові, малина, смородина, яблука і т. д.
Бар'єрна профілактика. Якщо ви їдете в громадському транспорті, необхідно надягати медичну маску або закривати ніс і рот шарфом. На відкритій місцевості носити маску немає сенсу. Прийшовши на роботу або з роботи додому, потрібно помити руки, в ідеалі – обробити руки спиртовим розчином.
Провітрювання приміщення, в якому ви перебуваєте, кілька разів на день. Це створює рух повітря, розчиняє речовини крапель повітря з вірусом і зменшує ймовірність захворювання.
Вакцинація від грипу. Щепитися від грипу потрібно раз на рік у вересні-жовтні. При цьому людина повинна бути здоровою, або через 7 днів після перенесеної вірусної інфекції. Особливо щеплення від грипу показані всім, хто працює з людьми: лікарі, вчителі, психологи, офісні працівники. Вакцина, хоч і не має 100% гарантії, але значно знижує ризик захворіти. Навіть якщо ви захворієте після щеплення, то захворювання буде перебігати в легкій формі, з швидким одужанням, і ймовірність ускладнень значно знижується, а ймовірність захворіти важкими формами грипу прирівняна до нуля.
Увага! Препарати, які рекламуються для стимуляції імунітету, не є профілактикою грипу. Імунітет не потрібно стимулювати, оскільки ця система працює сама собою. Його потрібно "налаштувати", правильно організовуючи своє життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами