Гостем ефіру на Радіо 10 у рамках програми «Нові правила» став керівник компанії «Пульс - Автоматика» Сергій Постельник. Його компанія займається виробництвом різних електроприладів та електрообладнання. На початку повномасштабної війни виробництво релокувалось із Харкова до Чернівців, пише Медіа агентство АСС.
Наші новини є у Facebook
Як розповів керівник релокованого бізнесу, компанія вже пристосувалась до нових реалій. Наразі набирають нових працівників з-поміж чернівчан. Також на фірмі продовжують роботу працівники з Харкова.
Асортимент товарів трохи розширився, проте на підприємстві продовжують виробляти прилади, які виробляли ще 7 років тому, каже Сергій Постельник:
«Ось коли не було світла, під час аварійних та стабілізаційних відключень, таких приладів ми стали навіть більше виробляти. Говоримо про реле напруги, яке забезпечує збереження електроприладів, тобто вимикає навантаження, якщо напруга більша, чи менша, ніж потрібно. Такі вироби стали продаватись краще».
Чи не усі розробки фірми – це шляхи розв'язання певної проблеми, розповідає директор:
«От в нас була проблема під час відключень, що коли з'являлось світло на виробництві, ми цього не чули й далі працював генератор. Ми спеціально вивішували спочатку лампочку, яка б мала нам сигналізувати про включення світла. Але це не дуже працювало, тому вирішили створити спеціальний звуковий сигналізатор, який давав би сигнал упродовж 2 хвилин при появі світла».
Такий прилад на фірмі розробили. Він сповіщає про ввімкнення електроенергії, а потім сам вимикається. Його розробка повністю завершена, проте попиту вже на такі прилади немає, каже Сергій Постельник.
Підприємство працює в основному на ринку країни. Продають товари власного виробництва через дилерів. Займаються цим близько 7 років. Загальний обсяг проданої продукції – тисяч 30, підсумовує директор підприємства та зауважує, що під час відключень електроенергії, стрімко зріс масовий попит на реле напруги – продавали близько 2 тисяч одиниць за місяць. Кажуть, ціну на товар не завищували.
Отримуйте новини в Telegram
«Пульс - Автоматика» - український виробник, який не конкурує з Китаєм.
«Є прилади, які для Китаю є не цікавими, от перебоїв світла в них немає, тому таких приладів не виготовляють. У нас ще старі трансформатори в країні, тому бувають стрибки напруги, реле в нас стоять майже в кожному домі, щоб техніка не вигорала. Цей продукт не всьому світу потрібен, тому Китай тут нам не конкурент».
Так само сталось і з електроприладами для бджільництва, які не є цікавими Китаю.
«Ринок наших товарів для бджільництва збільшився. Клієнти купують заздалегідь навіть. Упродовж минулого року ми зробили більше таких приладів ніж у 2021 році. Зараз також попит йде. Якось отримали були навіть прохання з росії, щоб відправити їм наш товар, але ми їм відповіли, що лиш вантаж 200 можемо відправити».
Прилад для бджільництва замінює ручний редуктор відкачки меду. Тому при роботі вже не потрібен додатковий працівник, який крутить вручну ручку, каже Сергій Постельник. Такий прилад працює швидше за людину в рази.
«Пульс - Автоматика» стали популярними на Буковині, зокрема в Чернівцях два міських магазини беруть їхню продукцію. Мають і покупців з Румунії:
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Маємо дилера, який виставляв наші прилади на виставці в Румунії, там такі виставки щонеділі. Так от, наші прилади відразу розкупили. Ми поки не маємо потужностей, щоб експорт став масовим, не до кінця знаємо, які медогонки використовують в Румунії, щоб працювати під них», - розповів керівник компанії.
Підприємству необхідно отримати сертифікат на продукцію, щоб мати змогу відправляти товар на експорт. Проте це не єдине питання, каже Сергій Постельник:
«Наша проблема ще в тому, що потрібно їхати самим в Румунію, шукати магазини, домовлятись, ми поки такої змоги не маємо. Адже ми не маємо поки виїзду. Готові розширювати своє виробництво. Але під час війни не можемо це дозволити».
Медогонки – це великий ринок: Україна, Румунія, Туреччина, Польща, розповідає власник бізнесу. За його словами, підприємство може збільшити потужності в 10 разів, якби був вихід на експорт.
У Чернівцях бізнесу з Харкова працюється добре. Кажуть, є співпраця з владою, а місто комфортне та зручне.
Після перемоги планують не залишати Чернівці, організувати власну мережу.
«Наше виробництво специфічне, ми маємо вже навчених людей у Чернівцях. Коли війна закінчиться, то ми можливо тут і залишимо виробництво. Можливо буде мережа», - поділився з радіоведучими керівник компанії.
*Підготовлено у рамках співпраці з BST.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами