Про процес релокації та відкриття ще одного підприємства вже на Буковині розповів у ефірі на Радіо 10 власник і директор компанії Максим Леванець, пише Медіа агентство АСС.
«Я перевозив сім’ю з Ірпеня 25 лютого. Коли виїжджали, ми не знали, куди їдемо, все вирішували у процесі. Вже 26 лютого ми приїхали у Вижницю. Друзі надали нам місце. На наступний день ми розвантажували гуманітарку, прибирали бомбосховища, клали мішки з піском у відділку поліції – робили загалом різну роботу, перший місяць повномасштабної війни був насичений», - пригадує підприємець.
«Ukrledlight» має свою торгову марку Lumof. Виробництво компанії розміщувалося у Миколаєві, а склади - в столиці. Коли на початку квітня ворог почав активно бомбити Миколаїв, постало питання релокації та порятунку виробництва, адже там було багато матеріальних цінностей.
«Через соцмережі ми знайшли програму релокації виробництв. Все спрацювало дуже швидко. Я заповнив форму у п’ятницю ввечері, а вже у понеділок мені почали телефонувати з різних міст та пропонувати площі під оренду. А потім власник будівлі у Вижниці, де ми жили, сказав, що надасть нам перший поверх для розміщення наших потужностей. Ми знайшли авто та перевезли сюди абсолютно все з Києва та Миколаєва», - розповів Максим Леванець.
За словами керівника, до війни підприємство «Ukrledlight» експортувало деяку продукцію до Німеччини, Польщі, Ісландії, Чехії, Іспанії:
«Зараз ми максимально хочемо збільшити частку експорту, а також перебуваємо на шляху заміщення імпорту власним виробництвом. З Китаю завозимо лише комплектуючі, а тут самі збираємо світильники. Ми теж розширюємо парк обладнання, закуповуємо нові станки, відкрили нове підприємство із порошкового фарбування «ВижницяПромСервіс».
Відкрити компанію «ВижницяПромСервіс» допомогла держава - Максим з партнером подалися на грант від уряду. Це дало змогу обладнати власне виробництво та створити нові робочі місця.
«У Вижниці я зустрів свого майбутнього партнера, який також переїхав з Ірпеня. Спочатку я просто хотів купити обладнання, аби цей процес був максимально наш, аби не купляти цю послугу десь на стороні. Потім ми натрапили на державну програму грантування, подалися. Довго чекали і виграли. Держава дає 70% фінансування (у нашому випадку – 4 млн грн), а ми 30%. Повернення гранту – це сплачені податки.
Також програма зобов’язує нас за рік взяти на роботу 13 людей та забезпечувати їх роботою 3 роки.
Тепер ми повністю покриваємо свої потреби у порошковому фарбуванні і починаємо надавати послуги у регіоні», - пояснює підприємець.
Наразі у обох компаніях працюють 19 людей. На релокованому підприємстві працевлаштовані переселенці та місцеві. До того ж, є вакансії, звертатися можна у місцевий Центр зайнятості.
Наші новини є у Facebook
Представити український продукт у Європі та США - амбітна ціль компанії «Ukrledlight».
«Вже рік словосполучення «Made in Ukraine» є брендом. Думаю, що багато людей будуть зацікавлені як мінімум цією наліпкою на виробі. Я вважаю, що це багато коштує, коли в умовах війни люди все ж таки щось роблять та створюють продукт, робочі місця та забезпечують державу в економічному плані.
В України є всі шанси бути розвинутою європейською країною. У нас супер ресурси, локація. Тому при правильному підході ми можемо бути цікавіші для Європи, ніж Китай. Не треба заважати бізнесу, держава дуже багато регулює. Щоб бізнес зростав, його треба відпустити, щоб він розвивався», - підсумував підприємець.
Перевозити обидві компанії навіть після війни не планують, все залишиться у Вижниці. У планах також відкрити меблевий, металевий та дерев’яний цехи.
Дізнавайтесь інші новини Буковини
Підготовлено в рамках співпраці з BST.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами