В студії Радіо 10 гостем програми «Нові Правила» став Андрій Стрижко, підприємець, який перебуває на стадії релокації свого підприємства «Pradex» у Чернівецьку область.
Меблеве підприємство розташоване у Харкові та займається виробництвом меблів з ротангу, пише Медіа агентство АСС.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Рота́нг (застаріле еспанський очерет, «чортів канат») — матеріал, що являє собою очищені і висушені стебла каламусу, або ротанґової пальми — тропічної рослини, що росте у Південно-Східній Азії, і деяких споріднених йому видів — каламусу голубуватого, каламусу гладкостебельного та інших. Основним районом виростання каламусу є тропічна Азія — там зосереджено більше 330 видів рослини. В африканських і австралійських тропіках також присутні кілька видів ротанґових рослин.
Штучний ротанг, синтетичний ротанг, поліротанг або техноротанг — синтетичне волокно, замінник натурального ротанга. Вперше почав використовуватися на початку 1950-х в Індонезії.
Харківське підприємство займається вже більш як 15 років виробництвом меблів. Перші позиції виготовляли з алюмінію та штучного ротанга. Потім розширили асортимент. Але спеціалізація підприємства – це саме меблі для вулиці, кафе, ресторанів, розповідає Андрій Стрижко.
Власники організували бізнес у Харкові з нуля. Проте під час війни вирішили відкрити ще одне підприємство на Буковині, каже підприємець:
«Ми досить пізно вирішили проводити релокацію. Для нас це часткова релокація. Це намагання вижити, перестрахуватись з безпековою ситуацією, адже Харків під постійними обстрілами досі.
Багато наших співробітників, друзів виїхали з Харківщини до західних регіонів. Це один з важелів, який вплинув на наше рішення релокуватись.
Наразі ми перевозимо частково наше устаткування до селища Чорногузи, що на Вижниччині, і там плануємо осісти і розвивати свій бізнес в країні і на європейський ринок».
Отримуйте новини в Telegram
На Вижниччині підприємцю з Харкова надали виробничі приміщення одного з деревообробних цехів місцевого бізнесу. Харків'янин Андрій розповідає, що його вразила гостинність місцевого населення, підприємця, який надав цех та не виставляв орендну плату на процес ставлення виробництва. Вдячні й меру міста Вижниця, який вислухав бізнесмена та надає допомогу в рамках його можливостей.
Наразі власники харківського бізнесу закінчили будівництво гуртожитку для працівників у Чорногузах. Місцеві допомогли їм з посудом та побутовими речами.
Андрій Сторожук розповідає, що його підприємство має плани на експорт. Ведуть переговори з польськими підприємствами, Німеччиною та з Латвією.
Нове підприємство на Вижниччині розраховане на 20-25 працівників. Готові вчити нових співробітників. Будуть працевлаштовувати і місцевих, зазначив Андрій Сторожук:
«Будемо відроджувати старі забуті професії, як от лозоплетіння, адже плетіння з ротанга має схожу специфіку. Українські бренди стали вагомішими для Європи, Україна – це вже бренд».
Читайте також всі новини Чернівців.
*Підготовлено в рамках співпраці з BST
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами