Одна плитка шоколаду на тиждень продовжує життя і омолоджує організм. Усе завдяки природним антиоксидантам, які захищають клітини від вільних радикалів, попереджають розвиток злоякісних пухлин і захворювань серцево-судинної системи. Скільки шоколаду можна їсти і як він впливає на наш організм, розповіла Інформаційному агенству АСС Ольга Гуска, лікар-терапевт.
- Правда чи вигадка, що шоколад сприяє збільшенню ваги?
- Шоколад справді є висококалорійним продуктом. Але «шоколадні» вуглеводи швидко розщеплюються в організмі і так само швидко виводяться. Отже, при надмірному надходженні в організм вуглеводи можуть залишатися у вигляді жиру. Але у невеликій кількості шоколад може бути навіть частиною збалансованої дієти.
- Кажуть, шоколад поліпшує настрій і проганяє депресію…
- Шоколад стимулює вироблення в головному мозку нейромедіаторів, які підвищують настрій. Але ефект триває недовго - колишній стан повертається, до того ж, з яскравіше вираженими симптомами.
Проте шоколад багатий на вітаміни. Наприклад, 10 грамів цього десерту містять 2-6 г заліза, 400 мг калію, 100-140 мг магнію, 180-250 г фосфору. Є у ньому вітаміни А, D, Е та групи В.
Калій та магній, які містяться у чорному шоколаді, стимулюють роботу м’язової і нервової систем, що корисно для людей, котрі займаються спортом. До складу шоколаду також
входить глюкоза, яка потрібна для правильного функціонування головного мозку, та фтор, завдяки якому покращується пам’ять.
- Від шоколаду з`являється карієс?
- На відміну від інших солодощів, наприклад, карамелі, шоколад є найменш шкідливим. Масло какао, що міститься в шоколаді, огортає зубну емаль і перешкоджає її руйнуванню.
- Чорний шоколад часто називають наркотиком. Він справді містить наркотичні речовини?
- Кофеїн та теобромін в шоколаді містяться в досить мізерних кількостях, щоби викликати залежність. А от щодо речовин канабіноїдів, що нагадують по дії марихуану, то для виявлення їх наркотичного впливу потрібно вжити, як мінімум, 55 плиток чорного шоколаду. Тож, думаю, не варто порівнювати цей десерт із наркотиками.
- Як гадаєте, діти і шоколад – поняття сумісні?
- Чим пізніше дитина пізнає смак шоколаду, тим краще для її здоров`я. Не варто заспокоювати маленьку дитину шоколадною цукеркою, особливо, якщо їй немає двох років. Шоколад у такому маленькому віці може викликати алергію.
Уперше почастувати дитину шоколадом можна у трирічному віці. Проте давати раджу не більше одного-двох шматочків на день. Із семи років цю дозу можна збільшити втричі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами