Про це у програмі «Суть речей» на Радіо 10 розповіла лікар-імунолог Аліна Дашкевич.
Медик зазначає, що не варто також забувати і про вологість у помешканні, адже сухе повітря в опалювальний сезон допомагає вірусу розмножуватися. Слід пам’ятати і про сон. Його має бути вдосталь.
«Для дорослих людей це 7-8 годин сну, а для дітей - 9-10 годин. Саме вночі імунна система поновлює свої сили, щоби вдень нас захищати від чужорідних антигенів. Тому режиму притримуватися важливо», - каже Аліна Дашкевич.
А ось стресів необхідно уникати, бо вони шкодять імунній системі, зазначає медик.
«Звичайно у нас такий час зараз, що ми не можемо без стресів жити. Але все ж таки, слід їх уникати. Варто придумати для себе якусь позитивну мрію. Тільки-но постресували - подумайте про те, чого б хотіли найбільше у житті, переключіться. Це дуже допомагає, тому що стрес надзвичайно шкодить імунній системі», - констатує Аліна Дашкевич.
Читайте також: Вакцинація населення: на Буковині зменшилася кількість щеплень проти інфекційних хвороб
Більше позитивного налаштування, каже лікарка. Гарному настрою посприяють навіть кольори у приміщенні.
«Слід оточувати себе у приміщенні яскравими кольорами: помаранчевими, червоними, жовтими. Вони теж наразі сприяють тому, щоб у нас покращувався настрій, щоб ми себе почували добре», - розповідає Аліна Дашкевич.
Окрім того, лікар-імунолог рекомендує займатися спортом, ходити на прогулянки та збалансовано харчуватися. Приміром, поповнити вітамінний запас перед зимою допоможуть овочі та фрукти.
«Це мають бути продукти, які містять вітамін С. Це і груша, вона, до речі, дуже гарний імуномодулятор, це і цитрусові, це і гранат. Крім того, це мають бути вітаміни Р, вони є у винограді», - пояснює Аліна Дашкевич.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами