Дитячі хірурги у Чернівцях незабаром можуть розпочати виконувати операції на «закритому» серці.
Після того, як фахівці з Національного інституту ім. М.М. Амосова провели операцію на серці новонародженої недоношеної дитини у Чернівцях, медики припускають, що схожі операції можна запроваджувати і у нас.
Вроджені аномалії серця у 2015 році були діагностовані у 118-ти дітей віком від 0 до 14 років.
- В області функціонують реанімаційні бригаді (в тому числі – для новонароджених), які в екстрених випадках доставляють дітей , яким необхідна операція на серці, до Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України, Інституту серця МОЗ України чи Київського Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, - розповідає Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Минулоріч там було прооперовано 42-є буковинських дітей, з них до одного року – 16, до одного місяця – двоє.
Читайте ще: Україні загрожує епідемія кору – невтішний прогноз від ВООЗ
Хірург, який спостерігав за операцією на серці новонародженої дитинки в Чернівцях, вважає: місцевим фахівцям бракує досвіду таких оперативних втручань.
- Для того, аби проводити такі операції, необхідна постійна практика, досвід, вдосконалення, - каже Василь Білокопитий, дитячий хірург Чернівецької міської дитячої лікарні. – А в нашій області немає такої великої кількості пацієнтів, щоби здобути необхідні знання та досвід.
Натомість, у Департаменті охорони здоров`я переконані: дитячі хірурги Чернівців з часом зможуть самостійно проводити операції на «закритому» серці.
- Наші хірурги зможуть, наприклад, закривати дефекти міжпередсердної перетинки, але не через торакотомію, а використовуючи метод катетеризацію ліктьової чи підключичної вен, - припускає Марія Поліщук. – Думаю, вже незабаром цю методику оперативних втручань запровадять у нас.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами