Як обрати новорічні прикраси, аби вони не зашкодили здоров`ю, «Впливовому АССпекту» розповів Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
- Краще не купувати новорічні іграшки і прикраси на стихійних ринках - продукція невідомого виробника може бути небезпечною: від гострих кутів виробу до наявності токсичних речовин у його складі, - каже Олександр Александрюк. - Якщо прикраса має надто яскравий колір або неприємний запах, це може означати, що при її виготовили з дешевої і, ймовірно, токсичної фарби. Обережно ставтеся і до м'якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст у ній шкідливих речовин.
- А чи свідчить висока ціна виробу про гарну якість?
- Однозначно не варто економити на новорічній продукції. Краще заплатити більше, але бути впевненим у якості та безпечності товару.
- Чи є якийсь лайфхак, як перевірити новорічну прикрасу на якість просто біля прилавку?
- Найпростіше - проведіть по іграшці рукою: якщо блискітки чи фарба осипаються та лишаються на пальцях - краще не купувати. Це може становити небезпеку для здоров'я і навіть життя маленької дитини у разі, якщо вона візьме таку іграшку до рук чи до рота. Такий виріб однозначно токсичний.
- Розпочинається сезон новорічних ранків у дитсадках і школах. Батьки обирають своїм дітям карнавальні костюми та маски. Порадьте, на що звернути увагу в їх виборі?
- Карнавальні костюми та маски також можуть бути небезпечними для дитячого здоров'я. Купуючи карнавальний костюм, насамперед варто звернути увагу на те, чи не виготовлений він з небезпечного, займистого матеріалу.
Карнавальні костюми, які впритул прилягають до тіла, сертифікуються так само, як одяг і мають такі ж вимоги до якості тканини.
Карнавальна маска має бути пожежобезпечною та симетричною, отвори для очей, носа, рота повинні розміщуватися на ній так, щоби дитина могла добре бачити і не задихалася, коли вдягне її. Зверніть увагу на запах та колір костюма і маски. Якщо запах здався вам неприємним, а колір неприродно яскравим, краще не купувати такий товар.
Читайте ще: З`явилася програма новорічно-різдвяних заходів у Чернівцях
- Ще один дуже популярний у цей сезон товар – штучні ялинки. Як придбати деревце, яке не нашкодить здоров`ю?
- Штучні ялинки, як і ялинкові прикраси, не підлягають обов'язковій сертифікації. Попри це вони повинні мати документи, що засвідчують їх якість. Тож обравши новорічне деревце, попросіть продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься в оселі не один рік. Перш, ніж купувати ялинку, якою б гарною і прийнятною за ціною вона не була, обов'язково поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен - це полімер, який не виділяє токсичних речовин, з нього ще виготовляють тару для пакування продуктів харчування. Полівінілхлорид - пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго і діти не мають можливості запхати його гілочку до рота - безпосередньої загрози їхньому здоров'ю немає. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми!
Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він "вивітриться"- не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами