Як підготуватися до сповіді? Отець-настоятель храму Володимир Вінтонів (УГКЦ), протоiєрей Євген Заплетнюк, кандидат богословських наук (УПЦ КП) та Василій Стадник, митрофорний протоієрей, декан Тлумацький (УАПЦ) відповіли на найпоширеніші питання, пише Експрес.
Як часто віруюча людина має сповідатись?
о. Євген: - Загалом, священики рекомендують приступати до Таїнства Сповіді та Причастя не менше як чотири рази впродовж року (саме стiльки багатоденних постiв). А сучаснi пастирi рекомендують сповiдатися i причащатися хоча б двiчi на мiсяць, але винятково за покликом душi, а не для годиться.
Як підготуватися до сповіді?
о. Василій: - Люди часто плутають сповідь із просто розмовою зі священиком, під час якої вони звіряються у тому, які в них невдячні діти, остогидла робота... Та це - не сповідь. На сповіді ми визнаємо свою провину перед Богом і каємося у гріхах, а не нарікаємо на життя чи когось засуджуємо.
о. Володимир: - Перед сповіддю треба зробити іспит сумління. Пригадати собі, коли ви востаннє сповідалися? Чи виконали покуту? Чи помирилися з тими, з ким були посварені? Чи не забули розповісти на попередній сповіді про якийсь гріх?
Читайте ще: Впливовий АССпект: Менше гаджетів, більше – спілкування: триває Великий піст
Від чого слід утримуватися перед сповіддю та причастям?
о. Володимир: - Достатньо годину утриматися від їжі - це якраз той час, коли ви будете присутнім на Святій Літургії.
о. Василій: - Православні ж постять від початку доби перед сповіддю та причастям, тобто з опівночі перед сповіддю та причастям нічого не їдять, не п'ють, а подружні пари утримуються від статевих стосунків.
о. Євген: - Не можна навіть курити чи жувати гумку. За порушення Євхаристiйного посту духiвник може вiдмовити в причастi або благословити його на iнший день. Вважається, що причастя без належного приготування не лише не принесе жодної користi, але й, навпаки, може бути небезпечним. Така підготовка, згiдно з церковною термінологією, має назву «говіння» (скорочена версiя слова «благоговiння»). Традицiйне говiння триває приблизно тиждень, а в особливих умовах може бути скорочене до трьох днiв. У цi днi слiд поводитися як у днi посту, давати милостиню, робити добрі справи, читати ранковi та вечiрнi молитви, а напередоднi Сповiдi та Причастя - молитву до Сповiдi та канон до Святого Причастя.
Вам буде цікаво: Що можна їсти у Великий піст: корисна інфографіка
З яких ще причин священик може відмовити у сповіді?
о. Володимир: - Коли людина сповідається і при цьому добре знає, що знову грішитиме, то священик може не прийняти такої сповіді й не дозволити причащатися. Насамперед це стосується людей, які живуть без церковного шлюбу, лікарів, які роблять аборти, корупціонерів. Під час сповіді священики дають вибір: або не грішити й сповідатися і причащатися, або замислитися над своїм життям і прийти наступного разу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами