"Зрозуміло, що кінцевий результат щодо наявності в маслі вершковому рослинних жирів може показати тільки лабораторний аналіз, але при органолептичній оцінці, тобто визначенні кольору, запаху, смаку його суть може зрозуміти і кожен споживач", - зазначає Олександр Александрюк, директор Держпродспоживслужби Чернівецької області .
– Визначити запах – повинен бути природній запах вершків. Фальсифіковане масло не має запаху вершків, воно пахне знеособленим жиром, тобто присутній специфічний запах, характерний для спреду, кондитерських жирів або різкий запах штучних ароматизаторів.
– Визначити структуру - вона не повинна бути як пластилін.
– Якщо купуєте масло вершкове на ринку чи в магазинах, де воно зберігається при низьких температурах, масло повинне бути твердим. Якщо при натисканні масло м’яке, то, ймовірно, ви маєте справу зі спредом або з іншим продуктом, де є рослинні жирі.
– Потрібно звертати увагу на колір масла, так як у фальсифікат часто додають барвники. Справжнє вершкове масло може бути тільки світло-жовтого або блідо-жовтого кольору. Масло яскраво-жовтого кольору найчастіше не масло.
- При купівлі масла вершкового обов’язково необхідно уважно дивитися на цілісність упаковки та маркування, при цьому звертати увагу на склад продукту та дату виготовлення. Також важливим є місце зберігання та товарне сусідство його під час реалізації.
Нагадуємо, до дитсадків Чернівців постачають фальсифіковане масло. Прокуратура відкрила кримінальне провадження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами