Існує низка симптомів, які для різних «порушень здоров'я» однакові. Наприклад - осиплість, хрипи. В першу чергу вони можуть бути пов'язані із загальною втомою організму.
- Не обов'язково такі явища говорять про захворювання, вони часто є наслідком неправильного голосоутворення, походять від незнання або нехтування вокальними правилами, що стосуються створення звуку, - пояснює Світлана Ткачук, професор кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата БДМУ. - Будь-яке явище вимагає дослідження, визначення точної причини його виникнення. Тільки за наявності хрипу діагноз поставити неможливо. Тому позбутися від хрипу за рецептами знайомих – все одно, що тикати пальцем в небо. Необхідно одразу звертатися до лікаря.
Медики кажуть: організм, як правило, попереджає нас про те, що з ним не все в порядку заздалегідь, ще до того часу, коли захворювання розвинулося в стадію, яку треба лікувати інтенсивно. Але більшість людей не звертають на це увагу.
- Тьмяний голос, з тембром, який знижується в міру проголошення фрази або пропозиції, і невиразний тон - без виділяння високих і низьких частот, говорить про наявність фізичного та емоційного виснаження, - розповідає Софія Боштан, асистент кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата БДМУ. - Постійний тон з сумом в голосі, на межі сліз без видимих причин, каже про дисбаланс дихальної системи, який виник як наслідок інфекції носа, горла і легенів.
Сердитий без усяких на те підстав голос розповідає про можливості захворювання печінки, жовчного міхура або селезінки.
Читайте ще: Для медиків створили сучасний центр симуляційної медицини
Тремтячий і невпевнений, тривожний і неспокійний голос може говорити про проблеми сечовидільної системи.
Якщо людина говорить повільно, як би розтягуючи слова, і тон у неї насичений, густий, то це може бути ознакою нудоти або мігрені.
Коли людина надмірно занурюється в світ своїх фантазій, повертаючись думками в минуле, а також коли відчуває почуття переваги, голос стає підкреслено «співочим», з надмірною модуляцією, характерною і природною саме при співі, а не в звичайній розмові.
Коли голос стає блокованим, як ніби його затиснули, то ця людина відчуває себе в приниженому становищі (від втрати поваги на роботі або самоповаги). Голос форсований, підкреслений, з швидкою, поривчастою промовою з посиленим наголосом і «вибухаючими» приголосними сигналізує про ознаки розладу системи кровообігу, високого кров'яного тиску і гіперактивності.
Голос відкритий і яскравий, теплий і чистий, різнобічний і чутливий, в якому не чути відлуння напруги, свідчить про здоров'я людини.
- Чим співучіше говорить людина, затягуючи голосні звуки, тим кращим імунітетом і здоров'ям вона володіє, - зазначає Світлана Ткачук. - Справжня інформація, яку ви хочете донести співрозмовнику, міститься в мелодиці вашого голосу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами