Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
У Чернівцях знову говорили про квоти української мови в теле- та радіоефірі. Народні депутати та представники румунської громади обговорили закон та його наслідки. Нардепи стверджують, закон жодним чином не погіршить ситуацію в інформаційному просторі краю, зокрема щодо поширення телепрограм румунською мовою.
За коментарем з цього приводу журналісти звернулися до першого заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Павлюка.
Михайло Павлюк висловив застереження з приводу намагань у складний для країни час спробувати розіграти «етнічну карту», використати «мовне питання» для розхитування ситуації та нагнітання невдоволення певних етнічних груп.
Відповідно до Закону №5313 на телебаченні встановлюються обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних і регіональних телеканалів та 75% - для програм новин. Для місцевих телеканалів частка дещо нижча – 60%. Це зроблено, передусім, задля захисту національних інтересів та послаблення суспільної напруги, зумовленої, з урахуванням збройного конфлікту на сході України, використанням російської мови при виробництві телевізійного продукту.
Водночас, жодним чином таке рішення не обмежуватиме можливості використання мов національних меншин в українському інформаційному просторі. Це надзвичайно важливо для поліетнічної Чернівецької області. Закон визначає, що телерадіоорганізації ведуть мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мовами міжнародного спілкування. Як приклад можемо зазначити, що у структурі філії НСТУ «Чернівецька регіональна дирекція» успішно функціонує творче об’єднання телерадіопрограм румунською мовою, колектив якого готує новини про головні події життя румуномовної громади області, тематичні передачі. Серед пріоритетних тем – збереження багатої культурної спадщини, народних традицій, звичаїв та обрядів. І про зменшення частки румуномовного контенту на обласному телебаченні не йдеться. Тому закиди про утиски та обмеження конституційних прав національних меншин є безпідставними. Навпаки – зусилля нашої держави, спрямовані на створення сприятливих, а головне –рівноцінних умов для відродження та розвитку всіх національних культур. Разом з тим, сьогодні для усіх нас важливо знаходити чинники, що об’єднують суспільство. І, безумовно, найголовнішим має бути державна українська мова.
Немає сумнівів, що подальший поступ України до створення європейської, демократичної, правової держави, до громадянського суспільства з ефективною та соціально-спрямованою економікою є найголовнішою підставою для гармонійних стосунків між усіма національними групами у нашому краї й державі. У важкий для нашої України час маємо згуртуватися, мобілізувати сили та спільно протидіяти спробам посіяти розбрат і недовіру між представниками різних етносів. Переконаний, що нам вдасться зберегти цю злагоду та споконвічні приязні традиції міжнаціонального спілкування та непорушну єдність нашої держави" - додав Михайло Павлюк.
Читати ще: З листопада 2016 року українських пісень на радіо стало більше
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами