- Нещодавно вас призначили заступником директора департаменту житлово-комунального господарства. Що для вас означає ця посада?
- Це підвищення, довіра від міського голови і чернівчан. Будемо тепер займатися благоустроєм у чистому вигляді.
- Раніше ви контролювали роботу департаменту житлово-комунального господарства, а тепер мусите власне виконувати її. З чого розпочнете?
- У нас іде період передвиборних компаній. Вибори – восени. Великих бюджетних коштів для благоустрою чи масштабних проектів немає зараз у бюджеті міста. І депутатський корпус не буде на це виділяти фінансових ресурсів. Тому головна задача – благоустрій у чистому вигляді. Якщо, наприклад, десь є кривий бордюр чи непідстрижений газон, чи немає на проспекті Незалежності смітників, чи потрібно зробити розмітку дорожнього полотна, то ми будемо безпосередньо цим займатися.
Якщо раніше я керував людьми, то зараз буду керувати комунальні підприємства міста для покращення благоустрою в Чернівцях.
- Чимало претензій було до управлінських компаній. Чи укладені вже договори із ними?
- Тендери зараз проводяться, вже є деякі лоти, які виграли управлінські компанії і комунальні підприємства міста. З ними будуть заключні угоди і буде контроль як зі сторони департаменту ЖКГ, так і зі сторони управління контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради. Тобто ми будемо працювати у тандемі.
Якщо раніше ми направляли листи, якщо бачили неякісно прибрані території, і департамент ЖКГ в принципі реагував тільки на наші зауваження, але не скасовував, наприклад, фінансові ресурси з управлінських компаній, то зараз це буде на моєму особистому контролі.
- Тобто чернівчани, які не задоволені роботою своїх управлінських компаній чи ЖРЕПів, можуть безпосередньо звертатися до вас?
- Так само, як вони зверталися через соцмережі раніше, так можуть робити і зараз. Буде реагування як зі сторони департаменту ЖКГ, так і зі сторони управління.
Читайте ще: У Чернівцях чиновник вчив двірників прибирати місто
- Нещодавно в одному з інтерв’ю ви зазначили, що санітарний стан у Чернівцях незадовільний. У чому найбільше проблем?
- Найбільша проблема була пов’язана саме з проведенням тендерів. Не було відповідальних людей, не було кого притягувати до відповідальності, застосовувати заходи реагування на ті приватні компанії або комунальні підприємства міста, які займалися саме санітарною очисткою. Зараз після проведення тендерів уже з`являться відповідальні особи, на яких, якщо вони будуть неякісно прибирати, управління контролю буде вживати заходи реагування адміністративного характеру або давати приписи на усунення тих чи інших недоліків.
- Штрафувати маєте право?
- Ми маємо право штрафувати. Але управління контролю – це не каральний орган, а орган для запобігання адмінправопорушень. Тобто з людьми проводиться превентивна робота, роз’яснююча. Якщо не вдається достукатися, складається адмінпротокол, і людина карається фінансовим штрафом.
- Як має прибиратися вулиця Ольги Кобилянської?
- Там є учасник, який виграв тендер. Прибиратися вона має 2 рази на день. Кована карета має митися як мінімум 2 рази на тиждень. Поки що це виконується.
Контролює це інспекція з благоустрою при управлінні контролю за благоустроєм міської ради. Також у департаменті ЖКГ згідно внутрішнього наказу є визначені куратори, які слідкують і контролюють, щоби виконувалися всі тендерні процедури.
- Чи вистачає двірників у Чернівцях?
- Точно ні. У нас загалом 230 двірників, але в кожному ЖРЕПі та управлінській компанії завжди є вакансії. Тобто двірники прибирають не лише свою територію, а й мають додаткове навантаження. Бо заробітна плата, на жаль, мала.
Ставка двірника – мінімальна.
- Скільки грошей з міського бюджету виділяється на прибирання доріг та придорожньої території?
- Якщо взяти прибирання прилоткової частини доріг, тротуарів та площ міста, цього року – майже 40 млн. грн. Гроші виділили на управлінські компанії та ЖРЕПи (усього – 12-13 лотів), які мають забезпечувати це прибирання.
Тут потрібно рахувати не ті гроші, які виділяє міська рада на прибирання. Управлінські компанії, які прийшли на ринок Чернівців і хочуть місто зробити чистішим, мають винаходити фінансові можливості. Прибирання має здійснюватися не тільки лопатами і мітлами, для цього потрібно купляти спецтехніку, яка буде забезпечувати задовільний санітарний стан. Бо, наприклад, Чернівці, особливо – стара частина міста – у бруківці. Якщо її мести мітлами, то багато ми там не приберемо.
Ми вже мали розмову з міським головою. Будуть проведені ефективні переговори з приватними підприємцями. Місто має закупити 5-10 вакуумних машин для прибирання.
- Чи плануєте продовжити боротьбу зі стихійною торгівлею і як саме?
- Це зараз не входить у мої повноваження. Але основна задача менеджера – налагодити роботу. І вона налагоджена в управлінні контролю за благоустроєм міської ради. Інспектори продовжують працювати. Співпрацюємо в цьому питанні також з нацполіцією і патрульною поліцією.
Великі вогнища стихійної торгівлі ми фактично вже ліквідували.
- У вас дуже амбітні плани. Впевнені, що вдасться їх реалізувати?
- Головне – не заважати. А як працювати і налагодити роботу всіх комунальних служб міста для покращення ситуації, я знаю.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами