Чим небезпечні нітрати
Нітрати – це солі азотної кислоти, що присутні у всіх живих організмах, овочах і фруктах. Саме азот необхідний для їх росту та розвитку.
Запитаєте, чому їх так бояться? Відповідь проста. Самі по собі нітрати не страшні, небезпечна їх висока концентрація. Потрапляючи в організм людини, нітрати перетворюються в нітрити – більш токсичні речовини, що порушують кровообіг, а також доставку поживних речовин тканинам і органам.
За певних умов із нітритів утворюються канцерогенні речовини, що сприяють розвитку ракових пухлин, пишуть Факти ICTV.
Визначити наявність нітратів на око складно. А продавці в один голос переконуватимуть у тому, що продукція пройшла необхідні перевірки та абсолютно нешкідлива.
Самостійно перевірити кавун на нітрати можна за допомогою спеціальних тестерів. Щоправда задоволення недешеве – ціна стартує від 2 тис. грн.
Читайте ще: Кому можна їсти кавуни
Ідеальний кавун – який він
Солодкий і соковитий, скажете ви, і точно будете праві. Щоправда, обрати такий кавун, бачачи перед собою тільки “зелену кулю”, досить складно.
Фахівці сходяться на думці, що хороший кавун повинен бути великим, але не величезним. Дрібний, швидше за все, ще не дозрів, тоді як величезний вже встигли напічкати нітратами.
Ознаками хорошої ягоди вважають максимально контрастні смуги, тверду та блискучу шкірку, а також жовту пляму на боці. До речі, розмір цієї плями також важливий. Для дрібного сорту кавуна допустимий розмір у межах 5 см, тоді як для великого – 10 см. Занадто велика пляма свідчить про нестачу світла, а білий колір – про несприятливі умови при дозріванні.
У міру жовтий і сухий (у жодному разі не пересушений) хвостик свідчить про зрілість плода.
Вам буде цікаво: На Кіцманщині сім'я зібрала врожай з понад 200 кавунів
Перевіряємо кавун вдома
Перевірити кавун на наявність нітратів можна в лабораторії, проте існує чимало народних методів, що дозволяють зробити це в домашніх умовах. Наприклад, якщо опустити кавун у воду, то якісний плід спливе, тоді як “нітратний” моментально піде на дно.
Виявили у м’якоті кавуна білі та жовті прожилки? Будьте обережні – ягода з нітратами.
Якщо досі сумніваєтеся, відріжте та розкришіть невеликий шматочок м’якоті у воду, залишивши її на 15 хвилин.
Від безпечного кавуна вода злегка помутніє і стане блідо-рожевою. Яскраво-рожевий або червоний колір із домішками фіолетового “кричить” про те, що продукт краще не вживати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами