Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Університету Турку (Фінляндія). Вони проаналізували дані про стан здоров'я майже шести тисяч добровольців. Всі вони вийшли на пенсію в 2000-2011 роках.
Добровольцям треба було відповісти на питання про тривалість сну і проблеми зі сном, які у них виникають. З'ясувалося, що в останні роки роботу у 30% добровольців виникали проблеми зі сном. А ось після виходу на пенсію на це могли поскаржитися тільки 26% добровольців.
Згідно з результатами дослідження, після виходу на пенсію тривалість сну у респондентів істотно збільшилася. Більш суттєві зміни відбулися у людей, які мали проблеми зі сном або зловживали алкоголем, коли ще перебували в працездатному віці. Вони могли спати на 45 хвилин довше, ніж коли працювали, повідомляє
newsyou.info.
Також люди, що вийшли на пенсію, рідше скаржилися, що страждають від ранніх пробуджень або втоми, яку вони відчувають після пробудження. Позитивний ефект був виражений серед учасників дослідження, які страждали від психологічного дистресу перед виходом на пенсію, а також тих людей, хто до виходу на пенсію вважав свою роботу джерелом стресу, а власне здоров'я слабким.