Як допомогти собі та своєму ментальному здоров’ю, розповів практикуючий психолог Юрій Хіць у програмі «На все свій лікар» на Радіо 10, пише Медіа агентство АСС.
«Ми вже майже рік перебуваємо у дуже дивних обставинах. Через місяць буде сумна річниця з початку повномасштабної війни, але, безумовно, переможної війни. Ми всі перебуваємо у невизначеному стані: ми не можемо знати, коли це закінчиться, яким чином воно відбуватиметься. З тим дуже важко.
Ментальне здоров’я в українців погіршилось. Аби бути ментально здоровими, нам треба поповнювати наш ресурс, важливо відпочивати. Зважаючи на ті події, які відбуваються навколо, важко говорити про те, де брати той ресурс. Хтось не вміє, хтось намагається, пробує, але це складніше, ніж було до цього. Тому з нашою психікою відбуваються не дуже хороші речі», - зауважує психолог.
Юрій Хіць радить: якщо відчуваєте тривогу, дуже корисно самодіагностувати свій стан. Слід запитувати себе: «Що я відчуваю?», «Що зі мною відбувається?».
«Давши відповіді на ці запитання, можна вже пробувати шукати варіанти, що зробити, щоб людині було легше, краще та спокійніше. Якщо ви не знаєте, що відчуваєте, треба цьому повчитися. Зупинитися, ще раз себе запитати. Якщо не виходить, звертайтеся до спеціаліста. Зараз дуже багато фахівців працюють і на волонтерських засадах», - розповів фахівець.
Психолог зауважує, що з початком війни, у Чернівцях зросла кількість людей, які потребують психологічної допомоги. Одним із симптомів є агресія.
«Є ряд симптомів, які характеризують депресію. Зокрема, якщо у вас є зміни в апетиті, сні, лібідо, присутні апатичні стани і це триває довше за 2 тижні, тоді можна думати про те, що це можуть бути епізоди депресивних станів. Тоді я раджу звертатися до психіатра. Навіть якщо депресію у вас не діагностують, ви завжди можете просто перевіритися, це не зашкодить», - підсумував Юрій Хіць.
Підготовлено у рамках співпраці з BST.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами