Як зберегти такі стосунки розповів у проєкті «На Все Свій Лікар» на Радіо 10 практикуючий психотерапевт Юрій Хіць, пише Медіа агентство АСС.
«Стосунки на відстані – це дуже складна тема, яка наразі зачіпає багатьох жителів України. Стосунки – це розмова, комунікація, але якщо твого партнера немає поруч, ти починаєш щось про нього не знати, не відчувати, не розуміти. І тоді зі стосунками щось стається.
Сім'ї у розлуці можуть бути з різних причин. Наприклад, хтось за кордоном, хтось воює, є таких прикладів багато. І ніхто не знає, коли це закінчиться. Це додає багато тривоги, невідомості та не додає якості стосункам», - каже Юрій Хіць.
Фахівець зауважує, що шлюби чи стосунки, за певних умов, можуть існувати тривало на відстані, наприклад 2-3 роки. Втім то швидше виняток. Що довший термін розлуки – то більша ймовірність того, що стосункам настане кінець.
Ефір на Радіо 10: Ведуча Ольга Лайт та психотерапевт Юрій Хіць
«Коли не разом, ми можемо сумувати за нашим партнером. Тішуся, що зараз є багато засобів для зв’язку і можна компенсовувати, але звісно це не про фізичний контакт, не про ту інтимність, коли ми можемо обійняти, потримати за руку, просто подивитися у вічі та зрозуміти, що відбувається із вашим партнером. Те, що ми називаємо близькістю», - пояснює Юрій Хіць.
Психотерапевт радить навіть на відстані приймати спільно рішення щодо сімейних справ, обговорювати усе разом:
«У моїй практиці є дуже багато випадків на таку тему. Наприклад, коли жінка сама прийняла рішення поїхати за кордон, або навпаки – коли чоловік, піклуючись, зробив усе, аби, так би мовити, відправити дружину та дитину за кордон. До мене прийшли на консультацію люди, які 7 місяців прожили окремо і відчували, ніби стали чужі один одному. Жінка переживала, що її кудись «відправили». А мотивація чоловіка була – безпека. Тут я веду до того, що тим людям треба було вирішити разом».
Інша порада – використовуючи засоби зв’язку, говорити про події за день та відчуття.
«Ця взаємодія зараз дуже важлива, щоб зрозуміти, що сталося з твоїм партнером. І тоді через певний час, коли ви знову будете поруч, ви не відчуєте тої разючої різниці. Звісно вона буде, адже нічого не замінить спілкування віч-на-віч, але принаймні ви зможете пом'якшити гострі кути.
Запитуйте: як ти себе почуваєш, як пройшов день. Прості запитання про прості речі. Важливо, коли ти питаєш, дійсно перейматися, бо тоді питання втрачає зміст», - відзначає психотерапевт.
Отримуйте новини в Telegram
Аспект якісної комунікації стосується не лише чоловіка з дружиною, а й батьків із дітьми. Юрій Хіць наголошує на чесності з дитиною:
«Ми маємо говорити правду, щоб не підривати базову довіру дитини. Тому ми пояснюємо, чому це відбувається, чому, наприклад, тато не поруч. Так само ми зважаємо на вік. З підлітками точно можна говорити на дорослому рівні. Тато, який на відстані, теж може говорити та пояснювати, аби зберегти емоційний зв’язочок».
Один із батьків не зможе замінити двох, поки сім’я на відстані, тому не слід матері чи батьку, які поруч з дитиною, перебирати на себе всі функції:
«Але, наприклад, мама, яка з дитиною, може намагатися робити все, щоб батько в якийсь спосіб був присутній. Знову ж таки ми говоримо про ті засоби комунікації, які зараз присутні. Не варто все забирати на себе, або ж, якщо іншого виходу немає, пояснювати дитині, що це все тимчасово. Наприклад, що скоро тато знову возитиме дитину до школи, коли сім’я возз'єднається», - каже фахівець.
На відстані у пари можуть з'явитися проблеми, наприклад, коли дружина не хоче повертатися додому, розповідає Юрій Хіць:
«Це дуже спокусливо, адже ти приїжджаєш у мирну країну, там можна планувати якесь майбутнє, там все спокійно, по-іншому. Швидше за все, якщо це відбувається, то напевно можна говорити про те, що щось у тих стосунках уже було не так. Вони були у певних контекстах проблемними. Тому тут я раджу бути чесними, говорити про свої емоції та почуття. Можливо у таких випадках звернутися до спеціаліста – сімейного психотерапевта.
Проблеми, які у шлюбі були не вирішені, на відстані починають загострюватися. В ситуації підвищеної тривожності вони також дуже добре проявляються, коли ти не можеш керувати своїми емоціями, коли вони виходять за «ліміти».
Після перемоги сім’ї будуть возз'єднуватися, та виникатимуть проблеми, адже у стосунках будуть вже інші люди, які матимуть свій досвід:
«Потрібно буде будувати іншу історію, коли ми переможемо. Треба бути готовими, що ми не зможемо тягнути за вуха стару історію. Важливо себе слухати і почути себе: чи хочу я мати з цією людиною історію, якусь іншу. Якщо так – то вперед. Якщо ні – то буває, що історії завершуються. Будьте чесними із собою, якщо не можете більше – сідаєте і говорите, що з тим робити».
Читайте також всі новини Чернівців
*Підготовлено у рамках співпраці з BST
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами