У ефірі говорили про урологічні захворювання та їх профілактику, пише Медіа агентство АСС.
Існує думка, що уролог – це тільки чоловічий лікар. Однак це не так, каже Валерій Зайцев:
«Хоча у нас більша частина пацієнтів – чоловіки, але ми займаємося усіма проблемами сечової системи у жінок: нирки, сечовий міхур. Дуже часто ми спілкуємося і оперуємо разом з гінекологами, тому що це дуже сильно пов’язано».
«Найперше я б радив дивитися у паспорт. Якщо вам 40 і більше років, треба хоча б раз на рік елементарно робити УЗД, подивитися нирки, сечовий міхур, у чоловіків – простату. Якщо ми говоримо про симптоми – найчастіше це проблеми з сечовипусканням, особливо, коли людина помітила кров у сечі, адже часто це є проявом онкологічних захворювань.
Рак простати – безсимптомний. Чоловікам з 45-50 років треба здавати аналіз ПСА – простатспецифічний антиген. Його слід робити раз на рік – це найкращий варіант запобігти проявам раку простати», - каже лікар.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Під час повномасштабної війни в людей погіршується здоров'я, більше стало і урологічних захворювань. Наприклад, військові, які часто переохолоджуються в окопах, цивільні, котрі живуть у бомбосховищах, або ж високий рівень стресу.
«Війна – це той фактор, який не покращує здоров’я. Втім у людей є така здатність – адаптація. Коли людина у стресовому стані — це достатньо часто певним чином зменшує ризик запальних захворювань. Наприклад, статистика Другої світової війни показує, що тоді практично не було грипу або ГРВІ, тому що, з одного боку, на це не звертали увагу, а з іншого – всі були у такому стресі, що не до того було. Так само й у наших людей, які сиділи в підвалах тижнями, вони на це не звертали увагу. Але коли вже згодом всі хвороби проявляються, люди починають ходити по лікарях.
Я особисто не раз лікував військових. Ми маємо такі ситуації, коли виникають серйозні комбіновані травми. Здебільшого на війні — це вибухи, снаряди, міни. Ми маємо випадки, коли є ураження сечової системи, паралельно кишківник, кістки. Таких пацієнтів складно лікувати, це ситуації, яких ми раніше не бачили. Але наш обов’язок допомагати, тому ми вчимося розуміти як допомогти в цих ситуаціях», - переконаний Валерій Зайцев.
Дослідження показують, що чоловіче безпліддя стає поширеним та вже навіть перевищує жіноче. Військові дії також внесли свої корективи. Однак сучасна медицина має рішення:
«По-перше, раніше чоловіків особливо не обстежували, адже вважали, що якщо жінка не може завагітніти – це її проблеми. Тільки в останні десятиліття почали більше звертати увагу на чоловіків, з'явилися відповідні методи обстеження.
Як приклад погіршення ситуації, можу вам навести стандарти спермограми – дослідження того, наскільки якісна сперма для запліднення. Відтак, ще за часів радянського союзу, мінімальною кількістю сперматозоїдів вважалося 60 мільйонів. Зараз за міжнародними стандартами – 15 мільйонів. Це визначається в тому числі за рахунок того, що тих людей, які мають 60 млн, є дуже мало.
З іншого боку ми маємо розвиток репродуктивних технологій. Пацієнти, які з певних причин не можуть мати дітей, можуть цим скористатися. Наприклад це стосується військових, які перед відправленням, можуть здати сперму, і якщо з певних причин вони потім не можуть мати дітей, їхні сперматозоїди будуть активні і жінка зможе завагітніти.
У нас це тільки починає розвиватися, але це можливо. Це ще один шанс для людей, які втратили можливість мати дітей».
Наші новини є у Facebook
Валерій Зайцев закликає не нехтувати здоров'ям, регулярно проводити чек-апи організму, а батькам — слідкувати за здоров'ям з самого народження.
«Лікар не прийде до вас і не скаже – давай іди здавай аналізи та перевіряйся. Все залежить від людей. Якщо ви за собою слідкуєте, якщо не палите, слідкуєте за вагою, якщо ви активні, то ризик того, що ви матимете проблеми в тому числі з урологією, в рази зменшується. І безумовно раджу періодично робити обстеження – УЗД та ПСА для чоловіків», - підсумував фахівець.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами