Генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук Дмитро Домбровський побував у ефірі програми «НаВсеСвійЛікар» на Радіо 10. Говорили про розвиток трансплантології у Чернівецькій області, пише Медіа агентство АСС.
У січні 2022 року у Чернівцях вперше провели трансплантацію нирки - мати віддала свій орган дорослому синові. Відтоді трансплантологія на Буковині не припиняє розвиватися.
«На сьогодні у нас у обласній клінічній лікарні вже створений центр трансплантації, працюють фахівці. Ми провели вже 2 родинні трансплантації нирки і 4 посмертні трансплантації нирки нашим пацієнтам», - розповідає Дмитро Домбровський.
За словами медика, більш поширеними є посмертні трансплантації, адже вимоги до виконання родинних – високі. Це мають бути близькі родичі, які відповідають певному переліку по стану здоров'я. На жаль, підібрати родинних донорів досить непросто.
«Щодо посмертних трансплантацій, то тут спектр може бути більший, ширший. Треба, щоб органи того пацієнта, який дав згоду, підходили реципієнту, який потребує трансплантації. Трансплантологія посмертна частіше виконується і є більш поширена», - зауважує фахівець.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Важливим етапом у посмертній трансплантології є процес констатації смерті мозку. Медики ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» навчають цьому лікарів з районних лікарень.
«Цей процес дуже важливий. Констатація смерті мозку вказує на те, що мозок вже помер і далі неможливо продовжити життя цій людині. Тоді вже можна ставити питання, чи згодні родичі дати дозвіл на вилучення органів людини. Надалі відбувається процес консервації пацієнта до моменту вилучення органу. Це перелік медичних заходів, які утримують організм у нормальному стані», - розповідає Дмитро Домбровський.
Наразі громадяни при оформленні водійського посвідчення можуть дати згоду на вилучення своїх органів після смерті у разі, наприклад, ДТП.
Чернівецька область не буде обмежуватися проведенням лише трансплантацій нирок. Наступний крок – це трансплантація серця, і більш складна трансплантація печінки, розповів Дмитро Домбровський:
«У Чернівецькій області не така велика кількість людей, які потребують трансплантації серця. Але вони є, зареєстровані, і ми рухаємося в цьому напрямку. Це набагато складніший процес, але я більш ніж впевнений, що дійдемо до того часу, коли будемо пересаджувати і серце».
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами