Бути успішною мамою, дружиною, волонтеркою, бізнесмен кою та політикинею – завдання не з легких. Однак Наталі Фрунзе, членкині виконкому Чернівецької міської ради, це успішно вдається. Вона розповіла «Впливовому АССпекту», як долає гендерні стереотипи і які політичні та суспільні питання вдається вирішувати.
- Через гендерні стереотипи успішні, розумні, талановиті жінки часто не можуть себе реалізувати у політиці. Але у 2015 році був прийнятий закон "Про місцеві вибори і вперше включили норму про «ґендерну квоту», який сприяє подоланню цієї проблеми, - каже Наталя Фрунзе. – Жінки змогли взяти участь у виборах. Наразі у Верховній Раді – 12% жінок. Переконана: і чоловіки, і жінки на рівні мають право посідати керівні посади, займатися політикою та бізнесом. Іноді чоловіки плутають гендер із фемінізмом, мовляв: жінки хочуть стати вищими за чоловіків. Це не так. Ми прагнемо рівності: рівних можливостей, рівних умов праці, рівності у прийнятті рішень.
- Із якими труднощами доводиться найчастіше стикатися?
- Насправді на жінку дивляться «під лупою»: аби досягнути успіху, жінці треба більше зробити, ніж чоловікові. Причина цього - усе ті ж гендерні стереотипи, сексизм.
Я вірю в те, що думка суспільства зміниться, просто на це потрібен час. Сучасні жінки вміють вдало поєднувати роль матері, дружини, берегині домашнього вогнища і бізнес-леді, політикині. Так само, як чоловіки нині стають прекрасними перукарями, стилістами, модельєрами, хоча донедавна ці професії вважалися виключно жіночими.
Читайте ще: «Впливовий АССпект»: Професійне вигорання – розплата за співчуття
Важливо, що як чоловіки, так і жінки, повинні самостійно обирати свій шлях. І ніхто не в праві заборонити це через статеву приналежність.
Хочу зауважити: жінки не соромляться запитувати, коли чогось не знають, не соромляться вчитися. Я, наприклад, коли зайнялася самоврядуванням, вступила до Національної академії державного управління при Президентові України. Вважаю, кожна людина, яка хоче рухатися вперед, повинна постійно навчатися. Звісно, мене дуже підтримує моя сім`я: чоловік, син, батьки. І це – важливий тил, який потрібен кожній жінці.
- А чи є питання, які жінці-політику вдається вирішити вдаліше, ніж чоловікові?
- Гадаю, жінкам простіше вирішувати соціальні питання. Якщо взяти досвід скандинавських країн, там жінки-політики на законодавчому рівні вирішують питання сім`ї, захисту дітей, а також освіти та медицина. Мені здається, що так, як жінка береже і дбає про власну родину, так само вона може подбати про державу. Аби в ній був мир, злагода, порозуміння.
Політика у першу чергу заснована на компромісах. А жінки часто вдаліше, ніж чоловіки, знаходять компроміси. Щоправда, жінці у політиці доводиться бути такою ж сильною, як чоловік, і не дозволяти емоціям брати верх. Тоді все вдається.
Вам буде цікаво: «Повертайся, будь ласка, живим». Жінки привітали Захисників зі святом
- Пані Наталю, політика часто пов`язана з брудом, який ллється у соціальних мережах і подекуди в засобах масової інформації від опонентів. Як же тут знаходити компроміси та не піддаватися емоціям?
- На успішних жінок справді ллється багато бруду. Особисто я не читаю таке. Мені нецікаво. Якщо, звісно, про мене з`явиться відверта брехня, готова позиватися до суду.
Нещодавно наша обласна організація БПП «Солідарність» створила «Жіноче крило». Одне із його завдань - захищати політикинь, бізнесменок, допомагати жінкам самореалізовуватися. Зокрема, один з нових наших проектів – запропонувати при всіх вищих навчальних закладах Чернівців відкрити дитячі ігрові кімнати. У такий спосіб буде можливість у молодих мам не переривати навчальну або викладацьку діяльність, не брати академвідпусток, а продовжувати навчання та розвиток. У цей час діти будуть доглянуті. При чому реалізація цієї ідеї не потребує великих затрат. Працювати вихователями у цих кімнатах можуть студенти педагогічного факультету, це зараховуватиметься їм як практика. Єдине, що потрібно від вузу, – виділити приміщення, зробити у ньому ремонт, придбати іграшки.
А для старшокласників шкіл хочемо проводити просвітницьку діяльність на тему «Роль жінки в політиці» та «Як досягнути успіху». Таким чином, будемо долати ті самі гендерні стереотипи, які закладалися в нас багато років.
Я певна: жінка у політиці – це 50% успіху країни. Адже саме поєднання жіночих і чоловічих поглядів, рішень працює на розвиток і прогрес.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами