Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
У спекотні літні дні буковинці поспішають до водойм, аби охолодитися і відпочити. Проте часто таке купання може виявитися небезпечним для здоров`я. Де у Чернівецькій області купатися безпечно і до яких наслідків може призвести купання у брудній воді, «Впливовому АССпекту» розповіла Наталія Клімчук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
- Наразі на Буковині є 7 пляжів, на яких відпочивати і купатися безпечно. Зокрема, у Новоселицькому районі - це пляж бази відпочинку «Сонячний берег» с. Бояни, пляж бази відпочинку «Хвиля» с. Магала; у Сторожинецькому районі – пляж бази відпочинку «Аква плюс» с. Кам’яна, «Берег Любові» с. Бобівці, «Рутка» с. Великий Кучурів; в Глибоцькому районі – пляж комплексу «ЛаНаДіЛі» с. Коровія; Чернівецький міський пляж на вулиці Донбасівській, 5. Наразі вирішується питання с. Ломачинці Кельменецького району. Можливо, до кінця тижня вони отримають пакет документів і теж будуть працювати, - каже Наталія Клімчук. - Безпечний для відпочинку пляж обов’язково має мати відповідний паспорт, що підтверджує його відповідність усім санітарним нормам та правилам.
- Якими хворобами можна заразитися, якщо купатися у несанкціонованих, забруднених водоймах?
- Водойми зі стоячою водою можуть бути дуже забрудненими. Купання в таких місцях є категорично забороненим. Вологість, забрудненість та висока температура сприяють розвитку несприятливої бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо. Також часто саме водний механізм передачі мають важкі ентеровірусні (типу гепатиту А) та паразитарні збудники інфекції, що довгий час можуть мати прихований характер перебігу. Профілактики таких інфекцій, на жаль, не існує.
Читайте ще: Чернівчан просять не купатися в озері у парку Жовтневий
- Коли орієнтовно можуть з`явитися прояви хвороб?
- Уже через 3-5 днів після купання. Кишкова інфекція дає про себе знати блювотою, болем у животі, підвищенням температури.
Вам буде цікаво: У міських фонтанах можна "підчепити" кишкову інфекцію чи лептоспіроз
- А чи є якісь заходи, які треба першочергово виконати, аби попередити хвороби після такого небезпечного купання?
- Усе залежить від імунітету людини. Одні – роками купаються у забруднених водоймах і не хворіють, іншим достатньо лише ненадовго зайти у воду – і підчепити лептоспіроз чи кишкову паличку.
Якщо людина все-таки скупалася у несанкціонованому місці, у першу чергу треба ополоснутися чистою водою. Там, де організовані пляжі, це можна зробити у спеціально обладнаних душових кабінках.
До теми: «Купаємось, але не пірнаємо», - як чернівчани відпочивають на міському озері
Зрештою, місць для відпочинку в Чернівецькій області є достатньо, тому люди можуть вибрати все-таки безпечні для купання. І пам`ятати, що наша безпека - в наших руках.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами