На сьогодні половина автопарку потребує заміни. Як працюють медики за таких умов, «Впливовому АССпекту» розповів Володимир Єленєв, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
- 50% автопарку було оновлено у 2014 році. Тоді ми отримали 36 нових автомобілів. Загалом у нас 64 машини, але добрих 30 треба терміново замінювати. Серед них – старенькі УАЗи, які проїхали вже по півмільйона кілометрів, - розповідає Володимир Єленєв. - Окрім того, законом передбачається, що 25% автомобілів має бути в резерві. Раніше було так: у Чернівецькій області є 4 відділення, на кожне – 1 резервний автомобіль. Наприклад, якщо у Прутському відділенні ламається авто у селі Черленівка, на період ремонту відправляли резервний автомобіль з Новоселиці. Наразі ж ми узагалі не маємо резервних машин.
- Тож поки машина на ремонті, на виклики до цієї місцевості ніхто не їде?
- Якщо ламається старенький УАЗ і його доводиться ремонтувати 5-7 днів, територія на цей час може залишитися «оголеною». Аби цього уникати, просимо допомоги у ПМСД, районних лікарень або ж направляємо машину з Чернівців. Але це ненормально.
Читайте ще: Водій чернівецької швидкої – у трійці лідерів в Україні
- Чи погоджуються водії працювати на таких старих автомобілях?
- На жаль, наразі нам не вистачає 12 водіїв! А це – 3 бригади з 20-ти по місту. Тому доводиться зменшувати кількість бригад, що може призводити до затримки прибуття бригади на виклик.
- Як же тоді справляєтеся із викликами? Чи доводиться відмовляти хворим?
- Попри розповсюджені чутки, що «швидка» тепер їде не на всі виклики, хочу запевнити: ми практично не відмовляємо у викликах. Наразі маємо близько 185 тисяч викликів на рік. Це - дуже багато. Реально з цих викликів справді екстрених і профільних – 50%.
Найчастіше непрофільними є виклики від хворих із серцево-судинними захворюваннями, онкопатологією, хронічними захворюваннями дихальної системи тощо. Ми намагаємося передавати таких пацієнтів на первинку. Однак хворих це не влаштовує. І цьому є пояснення: у «швидкої» є всі медикаменти, аби терміново надати допомогу. А от лікар з поліклініки послухає, поміряє тиск, подивиться горло - і напише призначення, а за ліками треба бігти до аптеки.
Тому наразі в роботі нашої служби кардинальних змін не відбулося: на більшість викликів як виїжджали, так і виїжджаємо.
Вам буде цікаво: У яких випадках швидка може не приїхати на виклик
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами