18 років тому на Театральній площі «запалали» перші імена видатних людей, які творили музичну, літературну, театральну культуру Чернівців, Буковини, України, світу. Ми продовжуємо розповідати про особистостей, які назавжди увійшли в плеяду творців нашого культурного світу.
Павло Дворський
Співак, композитор. Творець української естрадної пісні.
Створив незабутні хіти «Смерекова хата», «Горнусь до тебе, Україно», «Будуймо храм», «Стожари», «Буковинське танго» тощо.
З 1976 року запрошений до вже відомого на той час ВІА «Смерічка». І вже в 1979 році його перші пісні зʼявилися в репертуарі ансамблю. «Стожари» і «Маки для сина» вперше зазвучали на весь світ.
Народився Павло Дворський 1 лютого 1953 року в селі Ленківці, що на Кельменеччині. Після закінчення школи навчався у Чернівецькому музичному училищі. А після навчання одразу розпочав музичну діяльність в «Смерічці».
Дворський отримав звання Заслуженого артиста у 1990 році, з 1994 року – Народний артист України.
З концертами виступає як в Україні, так і по всьому світі. В репертуарі співака понад 120 творів.
Доречі, Павло Дворський – Майстер спорту України з настільного тенісу (2003 р.), змагався на всеукраїнських та міжнародних турнірах.
Левко Дутківський
Композитор, музикант. Творець української романтичної пісні.
Завдяки Левку Дутківському Україна і світ отримала неперевершених співаків, композиторів, музикантів, які сьогодні поправу вважаються видатними й геніальними. Це Володимир Івасюк, Назарій Яремчук, Софія Ротару, Василь Зінкевич, Павло Дворський, Іво Бобул та інші.
Одним з перших в Радянському Союзі створив біт-гурт, схожий до знаментих «The Beatles». Тоді всі фанатіли на «бітлів» і намагалися уподібнюватися їм як в стилі одягу, так і в музиці. Створена в 1966 році «Смерічка» всотувала в себе західні ритми, суміщаючи їх із народними мотивами й традиціями.
Коли до «Смерічки» приєднався молодий Володимир Івасюк і поділився з досвідченим вже Левком своїми піснями, музичний колектив одразу злетів до висот визнання і слави. Перемога на Всесоюзних телеконкурсах «Пісня-71» та «Пісня-72» із піснями «Червона Рута» й «Водограй» засвітили молодих музикантів на всесоюзному рівні.
Левко Дутківський — лауреат всеукраїнських фестивалів як композитор, переможець фестивалю «Шлягери ХХ століття» за народне визнання пісні «Якщо любиш, кохай» на вірші Михайла Ткача. У 1981 році отримав звання Заслуженого артиста УРСР. І лише в 1997 році став Народним артистом України.
У 1996 році заснував Всеукраїнський фестиваль естрадної пісні ім. Н. Яремчука у м. Вижниця.
Левко Дутківський і сьогодні не полишає підтримувати молоді таланти, також є головою і членом журі престижних пісенних фестивалів. Очолює на громадських засадах обласний благодійний фонд імені Назарія Яремчука.
Про інших "зірок", чиї імена увіковічнені на Алеї, читайте у рубриці "Історична розвідка".
Максим Козменко
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами