Адвокат, суддя і судовий радник. Окрім того громадський діяч, учасник національного відродження, меценат і просвітник. Народжений в Галичині Володимир Корнич-Ясеницький став для Чернівців людиною, яка пробуджувала в місті українську свідомість.
З 1873 року молодий Ясеницький влився у життя міста над Прутом і як правозахисник, і як захисник всього українського. Тоді національно-просвітницький рух тільки починав жевріти у столиці Буковини. Володимир із галицьким ентузіазмом взявся підіймати дух українства на околиці імперії.
Коли створили в Чернівцях Український Народний Дім, Ясеницького обрали першим головою. Сьогодні в залі Дому висить портрет знаного колись чернівчанина, авторства Миколи Івасюка.
Володимир Корнич-Ясеницький окрім адвокатської та громадської діяльності дбав і про культурне життя міста. Підтримував Музичне товариство, зокрема, яке в пошану обрало Ясеницького своїм почесним членом. А в 1903 році в його домі гостював геніальний композитор Микола Лисенко, який давав концерт у Чернівцях.
А ще завдяки Корничу-Ясеницькому була збудована бурса біля «Народного саду» (нині – корпус Політехнічного коледжу). За його сприянням у 1906 році з’явилася будівля, в якій українська молодь могла отримати достойну освіту.
18 липня 1934 року в домі Корнича-Ясеницького, який знаходився на тодішній вулиці Емінеску (нині – вулиця Горького), було урочисто й святково. Того дня пану Володимиру святкували 90 років. До ювіляра навідались представники місцевих товариств, адвокати, освітяни, митці, політики. На пам’ять присутні зробили знимку на обійсті Ясеницьких.
За півтора місяця в домі Володимира Корнича-Ясеницького теж було людно. Але радість у присутніх поступилася місцем смутку. На початку вересня 1934 року видатного чернівчанина проводжали в останню путь на Руське кладовище.
Свій спочинок Корнич-Ясеницький знайшов у гробівці свого тестя – одного з найвідоміших книгарів у Чернівцях, Гайнріха Пардіні.
Пам’ятаймо. Не потрібно щодня носити вінки й букети квітів до могил видатних чернівчан, але знати про їхню роль та значущість необхідно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами