Готель «Russie» зʼявився у Чернівцях тоді, коли місто ще навіть не було схожим на місто, коли повені переповнювали метрові рови і зносили мостики, а свині вільно бовталися в багнюці в середмісті.
Тоді головна площа міста тільки-но проектувалася. Але готель в один поверх вже й тоді давав притулок мандрівникам і гостям міста.
«Russie» була побудована 1787-го року. Служила вона місцем перепочинку більше століття. Аж поки на початку ХХ століття вирішили збудувати замість готелю помпезну будівлю дирекції ощадних кас.
Читати ще: Історична розвідка. Лютеранська кірха
Про готель відомо небагато. На старих фотографіях поруч з архітектурними гігантами - Ратушею, першою гімназією, готелем «Weis» - невеликий гостинний дім майже непомітний. До моменту його ліквідації він мав один поверх, фасад вибілений у світлих тонах, над входом великими літерами напис «HOTEL DE RUSSIE».
Готель був одним з десятків будівель Чернівців, які з часом поступилися своїм місцем побудові більш імпозантних споруд. Однак з-поміж інших будівель про «Russie» варто згадати через її історичну цінність.
Адже тут за кухлем пива, за філіжанкою кави обговорювали революційні настрої та ідеї у буремному 1848 році. Саме тут зʼявилися ідеї побити вікна в будинках деяких місцевих чиновників і професорів.
А ще, за свідченням історика Олександра Масана, в готелі «Russie» чернівчани вперше зіграли на більярді.
Хтозна, можливо якби замість непоказного одноповерхового готелю стояла б вища, ширша й пишніша будівля, то не вдалося б архітекторам і будівельникам переконати міську владу почати спорудження Ощадних кас на головні площі міста. І не мали б Чернівці перлини світової архітектури за проектом всесвітньовідомого архітектора Губерта Гесснера. І не займав би Чернівецький художній музей такого прекрасного приміщення. Хтозна…
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами