У програмі «На все свій лікар», що на Радіо 10, сьогодні, 29 серпня, говорили про здоров'я молочних залоз. Гостем ефіру став лікар-мамолог Ілля Тащук.
Як розповів лікар, кількість пацієнтів за час повномасштабної війни у Чернівецькій області не збільшилась. Проте зараз пріоритетом в людей є не здоров'я, а інші елементи сучасного життя, адже тривають активні військові дії на території країни.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Щодо захворюваності на злоякісні утворення - в області фіксують тенденцію до зниження рівня пацієнтів, але це не зменшення кількості випадків, це - є недовиявлення.
Збільшилась кількість та частота звернень з проблемними питаннями, тоді як зі скринінговими питаннями, тобто превентивними - зменшилась», - зазначив лікар.
Самоогляд - дуже важливий елемент виявлення новоутворень. Жінкам потрібно подивитись на молочні залози, акселярні ділянки, пропальпувати їх. Порівняти, якими вони були місяць тому. Поява нових ділянок - привід звернутись до мамолога.
Крім цього лікарі говорять про те, що після 22-25 років жінкам рекомендовано раз на рік робити ультразвукову діагностику молочних залоз і паралельно проходити огляд мамолога.
«Паралельно, бо візуалізація ділянок, які під час УЗД-обстеження виявили, є дуже важливою. Разом з лікарями діагностики ми навчились розрізняти ділянки: підозрілі, спокійні, ті, які потребують додаткових обстежень», - пояснює Ілля Тащук.
45 років – рекомендується двобічна мамографія один раз на два роки.
Є цілі наукові дослідження щодо того, як стрес впливає на ризики захворіти на рак.
Стресова ситуація є фактором ризику, каже лікар-мамолог. Окрім того, під час стресових ситуацій молочна залоза може приходити в стан дискомфорту для пацієнтки, коли підвищується больовий синдром. На фоні постійного хронічного стресу симптоматика є більшою.
Екстрений огляд пацієнтів проводиться при температурі, почервонінні ділянок. Якщо візит жінки до лікаря плановий - варто прийти у тиждень після закінчення менструації.
Наші новини є у Facebook
Наразі у лікаря Іллі Тащука є пацієнтки, які воюють.
«Є пацієнтки і пацієнти. Є проблеми з грудними залозами, до цього призводять фізичні навантаження. Виконання обов’язків у бронежилетах має й травматичні аспекти. Це для нас новий момент. Для жінок, які на передовій важливим є стресовий фактор в першу чергу», - розповів лікар-мамолог.
Пацієнтів-чоловіків лікар ділить на кілька вікових груп.
8-11 років. Часто у хлопчиків такого віку з’являється ділянка під ареолою, яка може турбувати, має незначний больовий синдром. Але це абсолютно нормальний фізіологічний стан залози, йде формування гормонального фону, каже лікар. Варто звернутись і проконсультуватись у кожному випадку зі спеціалістом.
Є питання про доброякісні розростання в молочній залозі у чоловіків. Це питання віку від 18 до 25 років.
«Непроблемна історія, піддається лікуванню, це доброякісний процес. Але хлопці звертаються з таким до нас», - пояснив Ілля Тащук.
Злоякісні новоутворення трапляються у чоловіків після 55 років, але таких випадків не багато. До 5-7 в області, зазначив лікар.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами