У такий спосіб медики сподіваються покращити профілактику і лікування серцево-судинних захворювань.
– Наразі найбільше життєвих втрат українців відбувається внаслідок серцево-судинних захворювань. Створення обласного центру серця передбачає покращення профілактики та лікування серцево-судинних захворювань шляхом збільшення доступності ліків для населення – впровадження системи референтного ціноутворення та відшкодування вартості медпрепаратів для лікування гіпертонічної хвороби, а також підвищення рівня надання кардіохірургічної допомоги в регіонах України – створення реперфузійних центрів, оснащених ангіографічним обладнанням, – каже Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Раніше ми писали: Німеччина передала кардіодиспансеру гуманітарний вантаж
Центр серця, за повідомленням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, повинен бути створений до кінця поточного року. Посилити ефективність заходів боротьби із серцево-судинними захворюваннями на Буковині допоможе Регіональна програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Зупинимо інфаркт», реалізація якої розпочалась в області ще торік. Програма дозволить забезпечити буковинців тромболітичними препарати та витратними матеріалами для проведення коронарографії і стентування.
– Чернівецький обласний кардіодиспансер стане обласним центром серця. Незважаючи на відсутність в області комунального ангіоргафа, фахівці кардіологічної служби мають досвід у наданні невідкладної кардіологічної допомоги, інвазивної діагностики та проведенні малоінвазивних втручань на судинах серця, зокрема, здійснення стентувань. Це вдається робити завдяки державно-приватній співпраці з приватною клінікою, - продовжує Юрій Лесюк. - Відтак для створення повноцінного Центру серця найбільше бракує ангіографа, а краще - двох апаратів. Один працюватиме у обласному центрі серця, а другий - у Лікарні швидкої медичної допомоги для лікування хворих на інсульт.
Читайте ще: У Чернівцях почали робити екстрені операції на серці
За інформацією прес-служби Міністерства охорони здоров’я, для закупівлі ангіографічного обладнання у Держбюджеті 2017 року закладено 150 мільйонів гривень додаткової субвенції для місцевих бюджетів. У затвердженому плані видатків на охорону здоров’я Чернівецької області на 2017 рік сума цієї додаткової субвенції на придбання агіографічного обладнання складає 3 мільйони 500 тисяч гривень.
Джерело: Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами