Музикант, композитор. Створив неперевершені шлягери української естради.
Володимир Шабашевич написав музику до неповторних хітів, які стали своєрідними музичними візитівками України і Чернівців зокрема.
Коли Володимир Шабашевич у 1977 році відновив вокальний ансамбль «Марічка». І саме тоді написав свої найпотужніші пісні. Це «А я боюся», «Материнське слово», «Отчий край», «Спомин» (всі на слова В. Крищенка), «Птахи летять» (на слова І. Лазаревського) тощо.
Пісню «Усміхнися мені», яку виконував геніальний Назарій Яремчук, й сьогодні можна почути по радіо й телебаченні.
З 1991 року Володимир Шабашевич припинив роботу в ансамблі. І вирушив до далекої Канади, де мешкає й по нині.
Композитор займався не лише творчою діяльністю, але й педагогічною. Під час роботи в Чернівецькому педагогічному училищі працював викладачем диригування.
Творчо співпрацював Шабашевич з популярними тоді співаками Аллою Кудлай, Лілією Сандулесою, Назарієм Яремчуком, Олександром Гаркавим та ін..
Читати ще: Алея зірок: Петро Ончул та Софія Ротару
Оперний співак. Один з найпотужніших баритонів світу.
Своїм голосом Андрій Шкурган завоював прихильність слухачів у всіх куточках земної кулі. Відтоді, як співак зʼявився на сцені, музична культура беззаперечно наповнилася потужністю, красою та мелодійністю.
Андрій Шкурган народився 27 листопада 1961 року в Самборі, на Львівщині. Однак дитинство провів на Буковині, оскільки його батьки працювали в Чернівцях.
До співу мав вроджений хист, що й не дивно – тато і мама його музиканти, заслужені артисти України. Музика завжди лунала в їхньому домі. Проте після завершення школи №23 (нині – гімназія №5) хлопець поступив спершу на Факультет прикладної математики Чернівецького університету. А вже згодом у Львівській консерваторії здобув вищу академічну музичну освіту.
Під час навчання брав участі в різноманітних конкурсах, з яких привозив перемоги і визнання. Випустившись з консерваторії, співав в ансамблях на Львівщині й Буковині. З 1991 року став солістом Чернівецької обласної філармонії. Паралельно викладав у музучилищі. Там же працювала його мати, Тамара Шкурган.
Андрій продовжував активно брати участь в музичних конкурсах. Своїм яскравим голосом привертав увагу видних музикознавців та продюсерів. І ось після перемоги на конкурсі імені Ади Сарі в Польщі йому поступила пропозиція працювати у Великому театрі Лодзі. І він погодився. Виступав також в оперних театрах в Європі та США.
З 1995 року запрошений бути провідним солістом Національної опери Польщі у Варшаві. І там працює по нині.
Окрім співочої діяльності займається й перекладацькою. Шкурган вивчився екстерном на філологічному факультеті Варшавського університету. І взявся до перекладу деякої літератури з польської українською і навпаки. Зокрема переклав українською сценарій фільму «Нелегке братерство», а в знаному фільмі «Вогнем і мечем» дублював українських героїв, яких грали польські актори.
Репертуар Андрія Шкургана налічує десятки сценічних образів. Географія виступів – по всьому світі.
Співак, проживаючи багато років закордоном, ніколи не забуває свого українського походження. І намагається привернути цікавість іноземного слухача до незаслужено забутих композиторів-українців. Та й взагалі до всієї української культури. Особливої уваги заслуговує його музична Шевченкіана. Шкурган виконав вже 52 твори «Музики до «Кобзаря»» геніального Миколи Лисенка.
До слова, у 2000 році отримав найпрестижнішу в Україні Шевченківську премію за ряд концертних програм, де виконував твори українських композиторів, зокрема і Шевченкіану.
Також є заслуженим артистом України з 1998 року. А ще носить почесний титул «Вердіївського голосу».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами