Хтось привчає малечу їсти цибулю, хтось – відмовляється від дитячих колективів, а хтось купує найдорожчі вітаміни.
Як правильно зміцнювати дитячий імунітет, «Впливовому АССпекту» розповіла Аліна Дашкевич, лікар-імунолог.
- Імунітет – це цілий комплекс механізмів, який допомагає нам захищатися від чужорідних бактерій, вірусів, гельмінтів тощо. Імунітет залежить, звісно, від того, що нам заклалося природою. А також від харчування, нашої поведінки і звичок, - каже Аліна Дашкевич.
- Чи допомагають зміцнити імунітет вітамінні комплекси?
- Самі вітаміни не мають впливу на імунну систему. Я би радила вітаміни отримувати з продуктами харчування. Тому що багато полівітамінів містять такі вітаміни, які можуть бути непотрібній в даний час дитині.
Узагалі, вживати вітаміни я раджу тільки після консультації з лікарем.
- У період епідемій батьки часто шукають для своїх дітей різноманітні імуностимулятори. Чи дійсно вони допомагають убезпечитися від хвороб?
- Не раджу робити це самостійно. До прикладу, імуномодулятори – це препарати, які допомагають трохи «розрухати» імунну систему. Імуностимулятори призначаються дітям з діагнозом імунодефіциту. Імуносупресори – це препарати, які призначають при важких недугах, наприклад, онкології. Тому я категорично заборонила би продавати в аптеках такі препарати без рецепта.
Читайте ще: Правильно чхайте і ніяких бабусиних методів. Як вберегтись від ГРВІ та грипу
- Один з найважчих періодів у житті родин з маленькими дітьми – адаптація до дитсадка. Чому саме в садочку діти починають так часто хворіти? І чи можна цьому зарадити?
- Перші місяці у дитсадку – це стрес для дитячого організму. Діти потрапляють у нове середовище, до нових людей. А один із чинників, який впливає на імунітет, є стрес. Тому, звичайно, діти в садочках хворіють. Просто у когось цей період триває рік, а в когось – 2-3 роки. Але попри це дитину однозначно треба водити до садочка. Тому що, якщо вона не пройде цей адаптаційний період в садочку, їй доведеться пройти його у школі. А чим старша дитина, тим довша і важча адаптація.
- Ще одне питання, яке завжди турбувало мам, - вакцинація. Існує думка, що вакцини знижують імунітет. Це правда?
- Вакцинація – це альтернатива запобіганню важких інфекційних захворювань.
Що таке вакцинація: ми в організм вводимо антиген і на цей антиген організм дає відповідь – виробляє антитіла, захисні речовини, які допомагають нам захиститися від хвороби. Тож як вакцинація може знижувати імунітет?.. Навпаки, вона його зміцнює. Це називається штучний активний імунітет.
Вам буде цікаво: Грип і ГРВІ не вилікують препарати з реклами. Медики кажуть, це лише ілюзія
- Яким має бути раціон дитини, щоб зміцнювати імунітет?
- Раціон у першу чергу має бути стабільним – сніданок, обід і вечеря. Тобто ні в якому разі дитина не має бути на перекусах і булочках. Крім того, має бути гарний питний режим: 30 мл на 1 кг ваги.
Для побудови імунної системи організму потрібні білки. Вони є у м`ясі, творозі, бобових.
У раціоні повинні бути продукти, насичені вітамінами, - фрукти і овочі.
Важливою запорукою міцного імунітету є сон: саме вночі імунна система повністю поідновлюється. Після 9-ї години вечора діти мають лягати спати.
Коли до мене приходять пацієнти, перше, про що питаю: «Чим займається дитина?». Якщо не займається спортом, то вона однозначно буде часто хворіти. Активний спосіб життя стимулює імунну систему.
А ще міцний імунітет залежить від позитивного настрою. Кажіть собі і своїм дітям: «Я здоровий, у мене все добре!». Саме так і буде.
Детальніше – дивіться у відео:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами