В Україні запрацювала нова система контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів. Спеціалісти Держпродспоживслужби попереджають про старт планових перевірок . Що саме можуть перевіряти фахівці і які штрафи передбачені за порушення, «Впливовому АССпекту» розповів Олександр Александрюк, начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
- 4 квітня набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Це, по-перше, створить умови для забезпечення кращої якості та безпечності харчової продукції для споживачів, а, по-друге, – запровадить чіткі і прозорі процедури перевірок, що мінімізують корупційні ризики і сприятимуть розвитку чесної конкуренції, - каже Олександр Александрюк.
- Як виробників харчів перевіряли досі?
- Упродовж останніх 4-х років діяв мораторій на перевірку виробників харчових продуктів. Тобто перевіряти їх ми мали право лише за скаргою. До того ж, позапланова перевірка стосувалася виключно тих моментів, які були прописані у скарзі.
Читайте ще: З 4 квітня змінюються правила забою тварин - Держспоживслужба
- Як відбуватимуться перевірки тепер, після прийняття відповідного Закону?
- Перш за все, підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров`я людей. Наприклад, у магазині, де продається запакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж у магазині, де продається свіже м`ясо. Крім того, за новим законом, інспектори Держспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з актом перевірки. Цей документ міститить вичерпну кількість питань для перевірки і є публічним – оприлюдненим на сайті нашої служби.
Закон дозволяє нам проводити відеофіксацію всієї перевірки. Для цього для всіх спеціалістів Держпродспоживслужби були закуплені відеореєстратори.
- Які покарання передбачені для виробників, що фальсифікують харчі?
- За порушення нового Закону передбачені жорсткі санкції. Сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення. У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів і кормів.
Вам буде цікаво: У Держспоживслужбі розповіли, на що найбільше скаржились у 2017 році
Причому такі перевірки можуть бути не тільки на виробництві. Наприклад, нерідко буває, що товар псується під час перевезення або неправильного зберігання в магазині. Тоді, щоб знайти винного, буде перевірятися весь ланцюжок. Крім того, у перевірках зі сторони суб’єкта господарювання можуть брати участь представники громадських організацій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами